60… (początek)

60... (początek)

Dziennik tradera powinien być czymś prowadzonym codziennie. Więc postarajmy się wrócić do tego trybu codziennych wpisów.

Prywatny INV€$TOR zaprasza: I Cybernetyczna konferencja BTFD.tv I Cybernetyczna konferencja BTFD.tv (6-8 marca 2021)

Wyznaczenie celu, zasady etc. jest istotną częścią trading planu. Plan powinien też być nakreślony tak, by wiedzieć kiedy zostaje zrealizowany.

Dziś zacznę od odliczania. Chcę zrealizować minimum 60 transakcji, maksymalnie w dziesięć dni handlowych czyli dwa tygodnie kalendarzowe, w czasie których chcę osiągnąć założoną stopę zwrotu.

Transakcje będą zawierane metodą scalpingową, a oparciu o strategię Maksa czyli TMA oraz o moje własne podejście.

To co chcę osiągnąć to około 75% skuteczności przy stosunku zysk do ryzyka 2:1.

O celach finansowych, jak wiecie, pisać nie będę. Skupię się na realizacji celu, czyli dopracowanych wejściach i wyjściach z transakcji. Natomiast cele finansowe są także precyzyjnie określone. Dlatego przy publikacjach będę podawał stan realizacji celu wyrażony w procentach 🙂 Jest to wpis wstępny, więc realizacja celu jest na 0,00%.

Instrumenty na których będę pracował to te o najniższych spreadach – w końcu przy scalpingu liczy się każdy ułamek punktu. Więc w ruch pójdą:

  • EUR/USD
  • DAX
  • S&P500
  • NASDAQ

A jako zapasowe instrumenty:

  • FTSE 100
  • złoto

O szczegółach strategii TMA pisać nie będę – bo to nie moja strategia, ale z czasem pewnie pojawi się więcej informacji na co ja zwracam uwagę przy zdzieraniu punkcików z rynku w codziennych zmaganiach.

Ze względu na tryb mojej pracy, zwłaszcza jeśli chodzi o realizację programów z cyklu Surowcowe.info, to z rynkiem zmagać się będę między 8:30 a 11:30 we wtorki, środy i piątki, z kolei poniedziałek i czwartek to walka z rynkiem od 8:30 do ~10:00.

Jeśli będę siadał na sesję amerykańską to bardzo możliwe, że będzie to na premarkecie (czyli 14:30 – 15:30) i od 16:00 do ~17:30. Z czego sesja amerykańska to niekoniecznie – zależy jakie będzie nastawienie psychiczne po sesji europejskiej…

Tytuły wpisów będą pokazywały liczbę transakcji do końca realizacji celu.

Tak więc zaczynamy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*