plan tradingowy na 37. tydzień
Kilka razy wspominałem, że chciałbym publikować swój plan tradingowy z wyprzedzeniem. Moje strategie często pozwalają na takie właśnie planowanie na tydzień czy nawet na miesiąc do przodu kiedy muszę usiąść przed wykresem i na jaki instrument zwracać uwagę. Czy uda mi się co tydzień robić taki plan, tego nie potrafię w tej chwili powiedzieć. Ale będę się starał. Póki co przedstawiam pierwszy od dłuższego czasu plan tradingowy na 37. tydzień 2019 roku czyli od 9 do 13 wrzesnia 2019.
Opóźnienie
Wybaczcie mały poślizg z publikacją, ale w weekend była Konferencja Giełdowych Cyników „Cynics” i to w niej uczestniczyłem. Oczekiwania co do materiałów, zwłaszcza moich, były bardzo duże. I w sumie nie wiem czy je spełniłem. Ale zapowiedź tej konferencji znajdziecie w tym materiale i nie powiem, dwa razy o mnie mówią i to bardzo dobrze więc jestem dumny ale też wiadomo – przerażony, że mój materiał oczekiwań nie spełnił.
Kalendarz czyli strategia na danych
O mojej strategii na danych sporo materiałów już było, wszystkie są zebrane w tym artykule – kto nie wie jak rozgrywam dane to zapraszam do lektury i oglądania.
Zerknijmy co mamy ciekawego w kalendarzu:
Krótki kalendarz na ten tydzień, dlatego nic z niego nie wywalałem. Zaczynamy od PKB Wielkiej Brytanii dzisiaj, kolejne dni to CPI ze Szwecji i USA oraz HCIP z Niemiec. Niedużo, ale może coś się na tym zarobi.
Statystyka
Na Twiterze i Facebook’u od paru miesięcy pojawiają się statystyki. Nie będę spoilerował jakie kierunki będą, ale mogę wspomnieć w które dni jakie instrumenty będą mnie interesować. A jaki kierunek to przeczytacie w codziennej publikacji w social mediach 🙂 Jeśli nie wiecie o co chodzi ze statystyką, to garść informacji znajdziecie w tym wpisie.
Zobaczmy na jakich instrumentach będę się statystycznie skupiał w nadchodzących dniach, statystycznie – z czego przypominam, że poniedziałek to dzień wolny dla Brytyjczyków 🙂
poniedziałek: brak pozycji;
wtorek: brak pozycji;
środa: ropa WTI, złoto, amerykański indeks giełdowy S&P500 oraz Dow Jones;
czwartek: amerykański indeks giełdowy NASDAQ;
piątek: niemiecki indeks giełdowy DAX;
Czyli orientacyjnie statystyki powinny wywołać u mnie w portfelu sześć transakcji w ciągu trzech dni – dwa dni pozostają bez pozycji. Czy te statystyki działają możecie przeczytać w podsumowaniach maja 2019, czerwca 2019 i lipca 2019.
Testowanie strategii
Ponieważ wciąż szukam kolejnych strategii do swojego portfela, to zaczynam wracać do najprostszych rozwiązań i podejść rynkowych. Będe obserwował i być może małymi pozycjami rozgrywał jedno z podejść opartych o price action i wielointerwałową analizę, jednak bardzo ograniczoną w czasie pracy do tak naprawdę jakiś +/- 60 minut dziennie. Czyli w teorii można zarobić, ale się nie narobić…
Za tydzień więcej szczegółów podam 🙂
Ekstra sprawa, trzymam kciuki za dalszy rozwój projetku
dziękuję 🙂
Kiedy można spodziewać się podsumowania sierpniowego? 🙂
postaram się jak najszybciej, może jeszcze się uda w tym tygodniu 🙂