scenariusz na NFP w USA – 1 kwietnia 2022

scenariusz na NFP w USA – 1 kwietnia 2022

analiza live strategia na dane USDJPY

To nie prima aprilis – mamy dziś odczyt NFP! Co jest fajnego – ze względu na to że to pierwszy dzień miesiąca to nie ma odczytu z kanadyjskiego rynku pracy (będzie za tydzień), więc będzie więcej okazji do zarobku!

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Marcowy odczyt

4 marca 2022 opublikowane dane przedstawiały się następująco:

  • USA: Nonfarm Payrolls (styczeń): +678k (prognozowane +400k)
  • USA: stopa bezrobocia (styczeń): 3,8% (prognozowane 3,9%)

Odczyt ADP (30 marzec 2022)

ADP na wtorek miało optymistyczny odczyt: +455k przy prognozie +450k.

Prognozy NFP i stopy bezrobocia w USA na 1 kwietnia 2022 o 14:30

Prognozowany wzrost non-farm payrolls jest szacowany na +490k.

Stopa bezrobocia ma spaść do poziomu 3,7% (-0,1 pp).

Scenariusz na odczyt NFP i stopę bezrobocia w USA na 1 kwietnia 2022

Mamy bardzo pozytywny sentyment ADP, który wspiera nam safe heaven jakim jest dolar podczas wojny i rozpoczętego cyklu podwyżek stóp procentowych w USA. Dla niespodzianki potrzebujemy słabego wzrostu jak i braku zmiany lub zwyżki stopy bezrobocia. Co prawda USA z Rosją niewiele wspólnych rynków ma, więc nie doszło do masowych zwolnień w związku z wojną na Ukrainie, jednak podejrzewam, że wysokie ceny paliw mogły przyhamować wzrost zatrudnienia, co daje fundamentalną szansę na niespodziankę w pożądanym kierunku.

USD/JPY

Na początek ciekawostka dotycząca poziomów fibo: na wykresie H1 widać poziomy wyznaczone dla ruchów USD/JPY z przełomu listopada i grudnia 2021. Widać pięknie reakcje ceny na poziomach 200% i 423,6%. W zbliżeniu widać też, że jest zatrzymanie wzrostów także na poziomie 261,8%. Tyle z kwestii czy Analiza Techniczna działa…

USD/JPY 1 kwietnia 2022 – poziomy Fibonacciego z przełomu listopada i grudnia 2021; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

Natomiast na dzisiejszy odczyt postanowiłem zaktualizować poziomy Fibonacciego. Od szczytu z 28 marca do dołka 31 marca czyli najaktualniejsze poziomy… Jak widać w przypadku dalszego osłabienia dolara amerykańskiego mamy cel na psychologicznym 122,00 i potem kolejnym targetem jest 121,25… Ten drugi cel powinniśmy osiągnąć jeśli odczyt NFP będzie co najwyżej +250k (a najlepiej poniżej +200k), a stopa bezrobocia wyniesie 3,9% lub więcej.

USD/JPY 1 kwietnia 2022; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts