sekwencja tygodniowa – 25. tydzień 2019
Sekwencja tygodniowa to kolejny element wyciągnięty z raportów Trading Day of the Month, które tworzę zainspirowany pracą L. Williamsa. Dzisiaj sekwencja na 25. tydzień 2019 roku czyli okres od 17 do 21 czerwca 2019.
Sekwencja podaje czy mamy w ciągu najbliższych dni tradingowych trafia się jednokierunkowy (max 1. dzień o przeciwnym kierunku) cykl na danym instrumencie. Statystyka mówi o średniej sile sygnału z tych dni. Statystyki na konkretny dzień publikuję dzień wcześniej wieczorem na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.
Dokładniejszy opis metodologii i potencjalnego wykorzystania publikowanych statystyk możecie przeczytać we wpisie codzienna statystyka – o co chodzi?
Sekwencja tygodniowa
- DAX: brak sekwencji na ten tydzień zarówno dla próby 24-letniej jak i dla próby 10-letniej;
- FTSE100: brak sekwencji na ten tydzień, zarówno dla 19-letniej jak i 10-letniej próby;
- WTI: brak sekwencji dla próby 36-letniej, z kolei dla próby 10-letniej mamy generalnie tydzień spadkowy (70%) z niezdecydowanym (50/50) wtorkiem i korektą w czwartek (70%);
- złoto: brak sekwencji na ten tydzień zarówno dla próby 44-letniej jak i dla próby 10-letniej;
- indeks dolara (DXY): dla 12-letniej próby na indeksie dolara widzimy trzy sesje spadkowe (72,3%) z rzędu od poniedziałku;
- S&P500: dla 19-letniej próby mamy sekwencję wzrostową (64,5%) od poniedziałku, z korektą w czwartek (53%), dla próby 10-letniej mamy od poniedziałku do czwartku sekwencję wzrostową (70%), piątek jest niezdecydowany (50/50);
- NASDAQ: brak sekwencji dla 19-letniej, dla próby 10-letniej mamy trzy pierwsze dni tygodnia wzrostowe (66,6%), później zaczynamy serię pięciu sesji spadkowych (64%), z niezdecydowaniem w środę kolejnego tygodnia (26/06);
- Dow Jones: sekwencja wzrostowa (58%) dla 19-letniej próby zaczyna się w poniedziałek, korektę ma w czwartek (53%), dla próby 10-letniej brak sekwencji.
Siła sygnałów
Niemiecki indeks nie jest jednoznaczny statystycznie, nawet w długiej, 24-letniej próbie będziemy mieli dzień ze statystyką 50/50. Również brak silnych* sygnałów intradayowych na tym rynku. Najlepiej statystycznie wypada poniedziałek.
Brytyjski indeks w tym tygodniu nie ma jasnej sekwencji ani żadnych silnych* sygnałów intraday’owych – w żadnym momencie tego tygodnia nie przekraczamy 60% na statystyce.
Indeks dolara (DXY) w zasadzie nie pokazuje sekwencji, ale mamy trzy sesje spadkowe o relatywnie dużej sile czyli 72,3%! Warto obserwować.
Ropa WTI ma sekwencję spadkową, jeśli dzień ze statystyką 50/50 przyjmiemy za potencjalny pro-sekwencyjny dzień. Ale tu również brak silnych* sygnałów intraday’owych. Dziesięcioletnie próby mają przyzwoite procenty czterokrotnie, ale wciąż nieco za słabe.
Złoto pozostaje bez jednoznacznej sekwencji zarówno dla długiej jak i krótkiej próby, a sygnały intraday’owe najlepiej wypadną we wtorek dla 10-letniej próby. Ale najlepiej nie oznacza, że są to silne* sygnały.
S&P500 ma ciekawy potencjał w tym tygodniu. Warto zwrócić uwagę na dni „korekcyjne” w sekwencjach w zależności od wielkości próby. Niemniej jednak mamy dla 19-letniej próby silną* statystykę w poniedziałek, z kolei dla 10-latki we wtorek.
NASDAQ także bez jednoznacznej sekwencji na ten tydzień dla 19-letniej próby, silny* sygnał intraday’owy pojawi się nam w poniedziałek. Dla krótkiej próby mamy przyzwoite statystycznie trzysesyjne wzrosty, by następnie wejść w sekwencję wykraczającą poza weekend – osobiście jednak nie polecam trzymania pozycji przez weekend. Dla krótkiej próby intraday’owo najlepsze będą poniedziałek i wtorek.
Dow Jones czyli 30 największych amerykańskich przedsiębiorstw pokazuje sekwencję dla długiego okresu, jednak brak silnych* statystyk intraday’owych. Z kolei dla próby 10-letniej nie mamy sekwencji, ale silna* statystyka będzie we wtorek.
Statystyki na każdy dzień są publikowane, jak wspomniałem, codziennie na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.Ze względu na liczne prośby, statystyki pojawiają się dzień wcześniej, pomiędzy 19:30 a 20:00.
*Silny sygnał oznacza dla mnie ponad 70% dla długiej próby (minimum 15 lat) lub ponad 80% dla próby dziesięcioletniej. W przypadku nałożenia się silnych sygnałów statystycznych dla długoterminowej i 10-letniej próby mamy swego rodzaju statystyczną kumulację czyli ten poszukiwany Trading Day of the Month.