analiza kakao – 8/08/2017

analiza live kakao

Zgodnie z wczorajszą zapowiedzią, ruszam z intensywnymi wpisami bieżącymi 🙂 Na początek analiza techniczna kakao!

reklama:

Dane ze Szwajcarii

Zapowiadałem również chęć spojrzenia na dane ze Szwajcarii o 7:45. Niestety, obyło się bez niespodzianek, więc nie widziałem dla siebie miejsca na rynku.

Kakao

O tym surowcu myślałem już jakiś czas temu, jednak ostatnie wystąpienie Doroty Sierakowskiej w TJS kazało mi szybciej i uważniej spojrzeć na ten rynek. Na początek z fundamentów należałoby wspomnieć, że ponad 60% produkcji jest zlokalizowana na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz w Ghanie czyli dość niestabilnych miejscach. Jednak nie chcę teraz wchodzić w głębokie podstawy tego, po prostu spojrzeć na ten rynek technicznie.

źródło: xStation 5

Gdy spojrzałem na wykres H1 zobaczyłem, że mam coś na kształt konsolidacji, w dodatku w pobliżu psychologicznej bariery $2000 ( liniami się nie przejmujcie, po prostu ten screen zrobiłem na końcu).

Odszedłem na większy interwał (tygodniowy) a następnie na dzienny (D1) i wyrysowałem kanał tej konsolidacji oraz zniesienia fibo dla ponad 12-miesięcznego okresu.

źródło: xStation 5

Jak widać kanał się zacieśnia, co może sugerować w niedługim czasie zdecydowany ruch. Z drugiej strony mamy te dwa silne punkty: $1772 oraz $2100, które już kilkakrotnie były testowane. Nie są to wystarczające informacje dla mnie by wejść na rynek…

Schodzę na M30…

źródło: xStation 5

Tu już trochę lepiej, zacieśniłem ten szeroki, prawie $350 dolarowy zasięg do bardziej racjonalnego przedziału od $1975 do $2075. Niestety, obecnie cena jest dokładnie po środku tej wartości, zwłaszcza że nastąpiło to już po rozpoczęciu dzisiejszej sesji (w przypadku XTB handel CFD na kakao odbywa się w godzinach 10:45-19:30).

Zejście na niższe interwały także nie pokazuje mi żadnego punktu wejścia w tej chwili, tak więc mimo pewnej pracy, nie zakończę tej analizy otwarciem pozycji. Natomiast wysoce prawdopodobne jest, że gdy cena dojdzie do poziomu ~$2075 lub okolic $2000 to wystawię zlecenie oczekujące na utrzymanie się ceny w tym kanale wyznaczonym na interwale M30.

A co Wy sądzicie o tym surowcu?

2 thoughts on “analiza kakao – 8/08/2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts