analiza pszenicy – 9/08/2017

analiza live pszenica

Drugi dzień analizy technicznej surowców. Na tapetę trafia znana mi już pszenica, dzięki której zarobiłem w sumie troszkę pieniążków 🙂 Czy i teraz znajdę dla siebie miejsce na tym rynku?

reklama:

Na początek czysty wykres tygodniowy:

źródło: xStation 5

Długoterminowy trend spadkowy. Jednak chciałbym zwrócić uwagę, że to ostatnie wybicie przebiło wcześniejszą linię trendu spadkowego. Czy skutecznie i na stałe? Zejdźmy niżej, wykres dzienny, już ponakładam swoje linie 🙂

źródło: xStation 5

Czerwoną linią zaznaczyłem trend spadkowy, który został ostatnio wybity, niebieską linią mamy krótkoterminowy trend wzrostowy, biała przerywana to oczywiście fibo.

Jak widać silnym punktem jest poziom $515, wokół którego cena dość często się kręci. Punktem wsparcia tej krótkoterminowej linii wzrostowej są okolice $430.

Czy na godzinówce zobaczę coś więcej?

źródło: xStation 5

Narzuciłem fibo na ostatnie wzrosty i oto co mi wyszło. Silna granica na ~$450, z respektowaną wartością ~$475. Czy to wystarczy? Myślę, że tak, przygotowuję zlecenie 🙂

źródło: xStation 5

Zobaczymy czy zarobię 🙂 Natomiast na wykresie (M30) to zlecenie prezentuje się następująco:

źródło: xStation 5

Jak widać liczę, że po aktywacji cena nie cofnie się do miejsca gdzie te parę knotów było. Być może przesunę stop lossa poniżej nich, ale wtedy trochę zwiększę ryzyko, więc muszę to przemyśleć. Zleceniu nie ustawiłem daty wygaśnięcia, ale to prognoza do aktywacji max do końca tego tygodnia, więc jeśli nie wejdzie na rynek to je usunę ręcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts