kawa

co dalej z kawą? 15/09/2020

analiza live kawa

Dzisiaj, 15 września mieliśmy ciekawą sytuację na kawie. Zerknijcie na wykresik w tym wpisie i potencjalne scenariusze na końcówkę tygodnia na kawie!

reklama:

Nie przedłużając, wykres kawy 15 września w godzinach wieczornych prezentuje się tak:

kawa, interwał D1; źródło: Reuters Eikon (dzięki uprzejmości traderteam.pl)

Jak widać cena kontraktów odbiła się od średniej SMA 55 i wróciła powyżej wyznaczonej w jednym z programów Surowcowe.info strefy akwamarynowej w zakresie $c120-$c121/lbs.

Co dalej z kawą? Scenariusz na 16 września 2020

Co przyniesie nam 16 września nie wiem, dlatego przygotowuję się na dwie opcje oparte o czynniki czysto techniczne:

  1. otwarcie rynku w wyznaczonej strefie akwamarynowej $c120-$c121/lbs to kontynuacja spadków z zasięgiem do średniej SMA55 (TP1) lub górnych granic strefy różowej – czyli $c110/lbs (TP2)
  2. otwarcie powyżej strefy akwamarynowej i brak zejścia lub szybkie zejście i odbicie (pozostawienie cienia D1 w strefie lub minimalnie poniżej) to sygnał na ruch w górę. Wtedy celujemy w ruch do strefy żółtej czyli $c127-$c129/lbs (TP1) lub zbliżenia się w stronę ostatnich szczytów w okolicy $c133-$c134/lbs (TP2).

Czynniki fundamentalne wymieniłem m. in. w ostatnich aktualnościach z rynków surowcowych, jedyna zmiana to pojawienie się prognoz opadów w Brazylii, co jest przyczyną tychże ostatnich spadków.

Na wykresie to może wyglądać w ten sposób:

źródło: Reuters Eikon (dzięki uprzejmości traderteam.pl)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts