dzień 185 – 26/06/2018

scalping

26 czerwiec to odczyt szwedzkiego PPI.

A czy TY już polubiłeś Prywatnego INV€$TORa na Fejsie? 😉

EUR/SEK

Odczyt PPI dla Szwecji nie miał prognoz w kalendarzu investing z którego korzystam, natomiast postanowiłem i tak obserwować odczyt i ewentualnie skorzystać z niego.

Czym w ogóle jest PPI? Nie będę się tutaj silił na oryginalność i podam definicję jaką podaje właśnie serwis investing.com:

Wskaźnik cen produkcji sprzedanej (PPI) mierzy zmianę cen towarów i usług na przestrzeni czasu, bądź gdy opuszczają one miejsce produkcji lub, gdy wchodzą do procesu produkcji. Wskaźnik PPI mierzy zmianę cen uzyskiwanych przez producentów krajowych za ich produkty lub zmianę cen zapłaconych przez producentów krajowych za ich pośrednie materiały produkcyjne. Wartość wyższa niż oczekiwana powinna być uznawana, jako pozytywna/wzrostowa dla SEK (korona szwedzka), podczas gdy wartość niższa niż oczekiwana powinna być uznawana, jako negatywna/spadkowa dla SEK.
źródło: investing.com
Tak wiec ponieważ ostatni odczyt (kwietniowy) PPI rok do roku wynosił 4,9%, a odczyt za maj wyniósł 6,3% oznacza to spory skok. Więc o 9:30:24 wszedłem na rynek z 4 lotami (17 363,80 złotych depozytu) przy cenie €10,3322, a o 09:30:51 wyszedłem przy cenie €10,3258. Ten mały ruch dał mi 1 075,09 złotych zysku brutto czyli 870,82 złote netto. Miły początek dnia, nieprawdaż?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*