DAX

dzień 189 – 2/07/2018

DAX robot inwestycyjny

Lipiec zaczynamy od niemieckiego indeksu. Manualnie i Battle Legionnaire EA. Jak wyszło?

reklama:

Nim przejdziemy dalej, wspominałem w marcu, że wchodzą nowe regulacje ESMA. Efektem tego była konieczność szukania rozwiązań. No i skorzystałem z pierwszej opcji i zostałem klientem profesjonalnym. Jako, że mój broker dla klientów profesjonalnych ma przygotowaną dźwignię 1:200 na większości instrumentów to nie chciałem jej zmieniać, wiedząc, że i tak sobie z nią poradzę – bo rzadko kiedy ładuję cały dostępny kapitał w depozyt (co zresztą widać po wpisach w dzienniku). No i od lipca mam obniżone depozyty ze względu na wyższą dźwignię. Jest dobrze 😉

DAX

Na początek zacząłem od drobnego scalpingu, wejście w indeks o 09:49:54 z pozycją długą 0,35 lota (2 345,14 złotych depozytu) przy cenie 12 216,30 punktu. Wyjście o 10:49:18 przy cenie 12 232 punkty co przełożyło się na 602,14 złotych zysku brutto.

Battle Legionnaire

Podsumowanie

Niestety, robocik się nie spisał i cały dzień kończę ze stratą 559,44 złote. Słaby początek miesiąca.

2 thoughts on “dzień 189 – 2/07/2018

  1. Co do Twojego zostania PRO, to rozumiem, że na podstawie obrotów oraz pracy w instytucji finansowej. Jak formalnie wygląda prodedura (dokumenty, sposób weryfikacji)?

    Orientujesz się czy nadal można starać się o status PRO? Zagapiłem się i nie wykręciłem obrotów.

    1. Wypełniłem dokument gdzie podałem szczegóły, natomiast jak to weryfikowali – nie wiem. Podawałem nazwę firmy. Co do obrotu to oczywiście wzięli mój obrót jaki robiłem u nich, jakbyś chciał z zewnątrz przyjść to trzeba by potwierdzić statementem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts