Grudzień 2016 podsumowanie

Raporty

Grudzień nie okazał się moim miesiącem w inwestowaniu. Wynikało to z różnych czynników zewnętrznych, które bardzo negatywnie wpłynęły na moje możliwości robocze. Nie przeciągając…

Trading

Miesiąc miał dla mnie 9 dni roboczych w czasie których zawarłem 7 transakcji na ropie (2 transakcje) i niemieckim indeksie DAX (5 transakcji). Na każdej z nich zarobiłem, w sumie 1 783,31 złotych brutto (1 444,48 zł netto). Wynik daleki od oczekiwań i minimalnych celów jakie sobie wyznaczyłem, jednak nie mogę go zmienić.

Procentowo to średnio każda transakcja dała mi 16,47% zysku. Konkretne transakcje wahały się od 2,36% aż do 46,83%! Co de facto mnie satysfakcjonuje.

Blog

Dziennik tradera nie cieszy się zbyt wielkim zainteresowaniem. Mam nadzieję, że uda mi się to rozbudować rozszerzając informacje jakie zawieram we wpisach. W grudniu odwiedziły mnie 52 osoby, z czego powraca tu ponad 57% z Was. Średni czas sesji to 2 minuty i 40 sekund, co zadziwia biorąc pod uwagę krótkość notek tu publikowanych. Oczywiście największym powodzeniem cieszyło się listopadowe podsumowanie, gdzie miało miejsce 13% interakcji ze stroną! Cóż, 51 tysięcy w ciągu miesiąca to wynik (jak dla mnie) zadziwiający i się nie dziwię tak dużemu zainteresowaniu.

Plan

Styczeń przeżyję korzystając ze środków zarobionych w listopadzie, natomiast plan jest taki by wrócić do poziomu średniej krajowej i wyżej… Oby się udało 🙂 A dla Was, Czytelników życzę wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, brak stresów (i mówi to trader 😉 ) i samych udanych inwestycji! 🙂

2 thoughts on “Grudzień 2016 podsumowanie

  1. Co tutaj dużo pisać, samemu by się tak chciało. Nie chodzi mi o wielkość zysku, ale o regularność. Jak pisałem na Twoim głównym blogu, kilka pytań mam, ale chcę zobaczyć jak dalej sobie radziłeś. Często się czyta, że osoby odnoszące sukces zerują konta, a Twój przykład pokazuje, że nie musi być to reguła. Sam długo miałem nadzieję, że uda mi się uratować konto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Related Posts