Konferencja OPEC 

analiza live ropa Brent

Na początek wybaczcie przerwę we wpisach, w przyszłym tygodniu poprawię się i uzupełnię zaległości. Teraz jednak chciałbym napisać co sądzę o ropie, teraz gdy wciąż trwa konferencja OPEC.

Otóż możliwe scenariusze według mnie to:

Przedłużenie ciec jest już w cenie,  pytanie o nastroje. 

Przedłużenie o 6 miesięcy to mały spadek cen, z kolei przedłużanie o 9 miesięcy to minimalny wzrost.

Jeśli jednak zrobią 6 miesięcy i zapowiedzą koniec cięć po tym czasie to odwrócenie trendu wzrostowego na ropie.

9 miesięcy i zapowiedź zakończenia to konsola na rynku ropy i pytanie co co zrobi rynek po kolejnych info o zapasach ropy w USA.

Najlepszy scenariusz dla wzrostu cen ropy to przedłużenie cięć o 9 miesięcy i otwarte okienko na dalsze cięcia.

A co Wy sądzicie?? 

2 thoughts on “Konferencja OPEC 

  1. Mnie jakoś dane fundamentalne średnio pomagają. Odkąd grając S na kontrakcie na JSW usłyszałem(radio), że związki się dogadały z pracownikami i dość nerwowo, oraz zupełnie nie potrzebnie zamknąłem tą transakcję – postanowiłem olać informacje. Ty to potrafisz, co nie raz udowadniałeś, wykorzystując niższe interwały do gry – chyba wczorajsza sesja dała Ci kilka powodów do zarobku?

    Chciałbym by wykres sam do mnie mówił, a co mówi o ropie. Moje spojrzenie jest inne – mam nadzieje, że prostsze – Brend tygodniowo od stycznia 2016 mieliśmy fajny trend wzrostowy, z poziomu 30 do 57. Przy czym był okres pro-wzrostowej konsolidacji między majem a listopadem. Później ruch w górę, by cena ostatecznie w połowie grudnia zaczęła balansować między 56,5 – 53.
    Brend tygodniowo ostatecznie pod koniec lutego runęła w dół sygnalizując to kilkoma pin barami i zatrzymała się w marcu na wsparciu 50,5, by kolejny raz podejść pod opór 56,5 i się od niego odbić. Jak widać rysuje nam się sekwencja niższych szczytów i dołków, czyli możliwa korekta wcześniejszego ruchu z 30 do 57. Jeżeli cena nie wyjdzie powyżej 53 lub jeżeli wyjdzie, ale okaże swoją słabość, to gra S jest ciekawym rozwiązaniem. Na tygodniówce mamy zasłonę jako reakcję na poziom 53, gra S na 50% tej zasłony może być ciekawym rozwiązaniem. TP to 46.
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts