Liga NVT – plan konkursowy

liga NVT weekly trading plan

W czwartek, 11 marca 2021 rusza Liga NVT. Konkurs w którym biorę udział i w którym przez cały czas trwania (4 tygodnie) pokażę wynik z rozgrywania statystyk, które publikuję na swoim Facebook’u i Twitterze, a ich zasięgi w sekwencjach tu, na dzienniku tradera…

reklama:

Dlaczego biorę udział w konkursie?

Na ten temat odpowiedziałem na blogu Prywatny INV€$TOR w tym wpisie.

Moja strategia na konkurs Liga NVT: STATYSTYKA

Mimo, że dzisiaj środa, a konkurs rusza jutro, czyli w czwartek (11 marca 2021), to już dzisiaj Wam powiem na jakich instrumentach w jakie dni będę chciał otwierać transakcje przez cały konkurs.

Powiem Wam też ile maksymalnie będzie tych transakcji.

Dlaczego maksymalnie? Ponieważ strategia oparta o statystyce mówi mi jaki instrument mam zaplanować sobie na jaki dzień. Otwarcie i prowadzenie pozycji to zupełnie inna bajka – i jest zależna od mojej oceny sytuacji rynkowej. Jeśli uda mi się osiągnąć moje cele konkursowe (o tym za moment), to myślę że i materiał edukacyjny na ten temat powstanie…

Moje cele konkursowe

Tradycyjnie przy konkursach (od mojego pierwszego konkursu: XTB Live Trading 2017) wyznaczam sobie trzy poziomy celów. Tutaj nie będzie inaczej – jednak nie będą to cele oparte tylko o zysk. Czym zadam kłam słowom Georga Cloutiera:

Zysk nie jest ważny, jest najważniejszy.
Moje cele na konkurs Liga NVT są następujące:

Cel minimum:

  • wynik na plusie, maksymalny drawdown na rachunku nie może być większy niż 20% kapitału początkowego

Cel optymalny:

  • wynik na plusie, maksymalny drawdown na rachunku nie może być większy niż 10% kapitału początkowego

Cel maksimum:

  • miejsce na podium z maksymalnym drawdown poniżej 10% kapitału początkowego

Cele odzwierciedlają moje podejście do inwestowania czyli ochronę kapitału. Dzieje się tak często kosztem zysków, jednak tak postępuję i nie zamierzam tego zmieniać. Zresztą po konkursie będzie dużo czasu na omówienie mojego podejścia 🙂

Planowane transakcje

Konkurs rozgrywany jest w terminie 11 marca – 7 kwietnia 2021 roku. W tym czasie planuję rozegrać do 46 transakcji. Dlaczego piszę że „do 46 transakcji„? Bo moje podejście do statystyki jest oparte o jej praktyczne zastosowanie, co oznacza, że nie kopię się z koniem (tj. z rynkiem) i nie będę zawierał transakcji na siłę czy też takich które nie będą spełniać moich oczekiwań co do np szans na pozytywne zamknięcie czy stosunku zysk:ryzyko.

Jest wysokie prawdopodobieństwo, że dojdzie do zawarcie około 30-40 transakcji – ze względu na zachowania rynkowe i specyfikację mojej strategii opartej na statystyce. Celem spełnienia warunków konkursowych wiem, że będę zawierać transakcje w rozmiarze co najmniej 0,1 lota.

Ja transakcje będę rozgrywać pomiędzy 12 marca a 2 kwietnia. W pozostałe dni konkursu (11 marca, 5, 6 i 7 kwietnia) nie będę zawierał transakcji – z braku sygnałów statystycznych.

Na obrazku widzicie kalendarz z instrumentami w konkretne dni – je właśnie będę obserwował. Oznaczenia (!), (?) czy (??) są dla mojego wewnętrznego użytku – są częścią mojej strategii wykorzystującej statystykę.
kalendarz z planem instrumentów i dat w jakie chce zawierać transakcje w ramach konkursu Liga NVT
kalendarz z planem instrumentów i dat w jakie chce zawierać transakcje w ramach konkursu Liga NVT

Kolorystyka w kalendarzu pokazuje jedynie różne klasy aktywów (indeksy europejskie, indeksy amerykańskie, waluty, metale, energia). Moje transakcje będzie można śledzić w serwisie ForexFactory (co jest jednym z warunków konkursu!), z kolei ranking konkursowy znajdziecie na oficjalnej stronie ligi NVT.

W miarę możliwości swoje zagrania będę starał się opisać także na dzienniku tradera – w tym celu powstała cała kategoria „liga NVT„.

Z zapowiedzi myślę, że tyle wystarczy. Ale mam też pytanie do Was, drodzy Czytelnicy, na spostrzegawczość: co nietypowego widzicie w moim planie transakcyjnym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts