plan tradingowy na 33. tydzień

weekly trading plan

Kilka razy wspominałem, że chciałbym publikować swój plan tradingowy z wyprzedzeniem. Moje strategie często pozwalają na takie właśnie planowanie na tydzień czy nawet na miesiąc do przodu kiedy muszę usiąść przed wykresem i na jaki instrument zwracać uwagę. Czy uda mi się co tydzień robić taki plan, tego nie potrafię w tej chwili powiedzieć. Ale będę się starał. Póki co przedstawiam pierwszy od dłuższego czasu plan tradingowy na 33, tydzień 2019 roku czyli od 12 do 16 sierpnia.

reklama:

Kalendarz czyli strategia na danych

O mojej strategii na danych sporo materiałów już było, wszystkie są zebrane w tym artykule – kto nie wie jak rozgrywam dane to zapraszam do lektury i oglądania.

Zerknijmy co mamy ciekawego w kalendarzu:

źródło: Reuters Eikon

Jak widać w poniedziałek mam luz, we wtorek kilka danych, w tym część podczas programu Today in USA w Comparic24, więc będzie ciężko to rozegrać (choć oczywiście nie jest to niemożliwe), środa też fajne dane, a czwartek i piątek to niestety noce nieprzespane czyli z hasztagiem #niespieboczekamnadane – mimo długiego weekendu w Polsce…

Statystyka

Na Twiterze i Facebook’u od paru miesięcy pojawiają się statystyki. Nie będę spoilerował jakie kierunki będą, ale mogę wspomnieć w które dni jakie instrumenty będą mnie interesować. A jaki kierunek to przeczytacie w codziennej publikacji w social mediach 🙂 Jeśli nie wiecie o co chodzi ze statystyką, to garść informacji znajdziecie w tym wpisie.

poniedziałek: złoto oraz brytyjski indeks FTSE 100

wtorek: amerykański indeks NASDAQ

środa: brak pozycji

czwartek: niemiecki indeks DAX

piątek: niemiecki indeks DAX oraz brytyjski indeks FTSE 100

Czyli orientacyjnie statystyki powinny wywołać u mnie w portfelu sześć transakcji w ciągu pięciu dni. Czy te statystyki działają możecie przeczytać w podsumowaniach maja 2019, czerwca 2019 i lipca 2019.

A poza tym…

Cóż, jak czas i rynki pozwolą to prócz powyższych kwestii, które będę chciał rozegrać będę skalpować rynki na podstawie analizy technicznej 🙂 Szczegóły zajmowania pozycji postaram się opisać i opublikować na blogu, ale to wpierw muszę zdroworozsądkowo ogarnąć.

No i trwają u mnie przygotowania do początków września… A co będzie na początku września? Na razie nie powiem, ale możecie datę już sobie rezerwować w kalendarzach:

2 thoughts on “plan tradingowy na 33. tydzień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts