podsumowanie luty 2018

Raporty

Życie to sinusoida. Nie można tego inaczej określić, po prostu tak jest. Nawet medyczne monitory tak to pokazują – ciągła linia oznacza śmierć. Tak samo jest z inwestowaniem, czego doskonałym przykładem jest właśnie luty 2018. Choć nie ma się za bardzo czym chwalić to i tak zapraszam do podsumowania kolejnego miesiąca!

reklama:

W styczniu 2018 zarobiłem bardzo, bardzo dobrze. Zwłaszcza gdy porównać to ze styczniem 2017. Jednak określony wtedy cel optymalny na ponad 11 tysięcy złotych brutto. Nie wiem czy chęć utrzymania trendu wzrostowego w moich wypłatach czy coś innego wywołało taki efekt jaki jest. Ale nie będę przedłużać.

Pary walutowe

EUR/NOK – jedna krótka pozycja (+0,21%)

USD/JPY – jedna krótka (-17,03%) i jedna długa pozycja (+1,58%)

GBP/JPY – dwie krótkie pozycje (+0,90%; +2,89%)

NZD/USD – jedna długa pozycja (+17,05%)

USD/CAD – dwie długie (+12,85%; -13,82%) i jedna krótka pozycja (-9,30%)

Indeksy

Nikkei 225 – jedna krótka pozycja (+36,14%)

Towary

kawa – dwie długie pozycje (+12,47%; -108,50%)

Wykresy

Obraz jest mniej zielony niż ostatnio, ale cóż, tak też bywa…

krzywa kapitału z konta I – luty 2018; źródło: xStation5
krzywa kapitału z konta II – luty 2018; źródło: xStation5

Nowy projekt i kanał YouTube!

Nie wiem czy wszyscy tu obecni śledzą mój główny blog: Prywatny INV€$TOR, ale jeśli nie to pragnę poinformować o dwóch ważnych kwestiach z ostatnich dni:

  1.  Uruchomiłem autorski kanał na YouTube. Premierowy materiał to omówienie strategii inwestowania na publikowanych danych – do tego powstają nagrania z serii live trading gdzie pokazuję co i jak robię podczas publikacji danych!
  2. Projekt „5 000% w rok” to odmienne podejście do zarządzania kapitałem jako podstawy zarabiania pieniędzy na forexie. Dotychczas zyski są realizowane co miesiąc bym miał na życie. Jednak w tym projekcie przeznaczyłem pewną kwotę, której zyski nie będę wypłacane a akumulowane aż do osiągnięcia celu czyli jak tytuł mówi: 5 000% zysku. Kapitał startowy to 20 000 złotych czyli chcę zarobić milion. Czas na to: rok. Dlaczego takie założenia? Przeczytajcie w tym wpisie! A na Twiterze i Facebook’u projekt ten będzie oznaczony hashtagiem: #5000procentwrok.

Podsumowanie

W lutym 12 transakcji na rynku. Trzydzieści procent na minusie. Jednak to wystarczyło, by cały miesiąc był na minusie. Po raz pierwszy odkąd opuściłem etat mam ujemne saldo na koniec miesiąca kalendarzowego.

Cóż, to musiało się stać – bo tak niestety bywa. Ale myślę, że marzec i kolejne miesiące będą lepsze, żeby nie powiedzieć, że dużo lepsze!

Porównanie do średniej krajowej czy zarobku w styczniu 2018 jest w tym momencie bez sensu, bo musiałem dołożyć 141,06 złotego do kapitału inwestycyjnego…

Jeśli zaś chodzi o to jak będę żyć – to zawsze pozostają mi środki ze stycznia 2018 . A żeby mieć motywację na kolejny miesiąc to przytoczę słowa Szekspira:

Najlepszych ludzi uformowało naprawianie własnych błędów.

7 thoughts on “podsumowanie luty 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts