scenariusz na CPI w Kanadzie – 16 marzec 2022

analiza live strategia na dane USDCAD

Ameryka Północna jest po zmianie czasu, więc publikacje są godzinę wcześniej niż zazwyczaj.

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Prognozy na CPI w Kanadzie na 16 marca 2022 o 13:30

Prognozy inflacji miesięcznej za luty mówią o +1,0%, co oznacza +0,2 pp m/m. Biorąc pod uwagę wystrzał surowców na rynkach po 24 lutego na skutek inwazji Rosji na Ukrainę – bardzo to prawdopodobne.

Roczny wskaźnik CPI ma wynieść +4,5% czyli także +0,2 pp m/m.

Scenariusz na CPI w Kanadzie na 16 marca 2022 o 13:30

Wzrost inflacji jest w cenie. Strategia szuka niespodzianki niewycenianej przez rynek. Biorąc pod uwagę, że za kilka godzin mamy decyzję FED odnośnie stóp procentowych w USA (tak, będzie i na to scenariusz po 18!), to ruchy na USD/CAD mogą być bardzo „szarpane”. Mimo to założę dużo wyższą inflację: miesięczną co najmniej 1,2%, a roczną od 4,6% wzwyż. Z kolei osłabienie się kanadyjskiego dolara gdybyśmy utrzymali odczyt na poziomie poprzedniego: miesięczny +0,8%, a roczny 4,3%.

USD/CAD

Fajne ruchy w tym miesiącu dały nam dobre punkty zaczepienia do poziomów Fibonacciego – co widać na wykresie godzinowym bardzo dobrze. Umocnienie kanadyjskiego dolara przy sporo wyższej od prognozowanej inflacji, który jest w okolicy 1,2700 oznacza całkiem duży zakres ruchu – bo aż do lokalnego dołka w okolicy 1,260. Jednak biorąc pod uwagę umacnianie się kanadyjczyka od wczoraj – będę szukał wyjścia już przy 1,265.

Z kolei słaba inflacja to perspektywa umocnienia się dolara amerykańskiego do 1,2742 – dlaczego tak nisko? Bo jednak widać po wykresie, że musiałby zostać przełamany trwający ponad dobę trend umacniania. A to oznacza mało paliwa do takiego ruchu. Stąd nie będę łapał kosmicznej ilości punktów przy słabym, znacznie mniej prawdopodobnym odczycie CPI.

USD/CAD 16 marca 2022; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts