scenariusz na decyzję o stopach procentowych w USA - 14 czerwca 2023

scenariusz na decyzję o stopach procentowych w USA – 14 czerwca 2023

strategia na dane USDJPY złoto

Dziś o 20:00 FED podejmie decyzję o stopach procentowych w USA. Na godzinę przed decyzją 98,9% analityków uważa, że nie będzie podwyżki stóp procentowych. Czy jest co rozgrywać?

reklama:

Scenariusz na decyzję o stopach procentowych w USA

Podczas gdy rynek nie spodziewa się zmiany w podejściu FED w tym miesiącu, to już podwyżki podczas lipcowego spotkania (26 lipca) spodziewa się 60% analityków. Ciężko więc będzie FED-owi zaskoczyć czymś rynek dzisiaj. Dużo będzie nadawać ton przemówienia o 20:30, ale wcześniej mamy, prócz samej decyzji o poziomie stóp, także projekcję stóp procentowych i to one nadadzą ton.

Ponieważ FOMC Statement jest czynnikiem nieprzewidywalnym, to ciężko go rozegrać. Pozostaje mieć nadzieję na niespodziankę i podwyżkę stóp procentowych z 5,2% do 5,50%. Podstawą takiego ruchu może być „uparta” inflacja bazowa oraz dobra kondycja gospodarcza USA, zwłaszcza jeśli chodzi o rynek pracy. Przeciwko takiemu obrotowi sprawy mówi „stabilna” inflacja w ujęciu m/m na poziomach sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Sytuacja na USD/JPY

Niespodzianka z podwyżką to prosta droga do poziomów widocznych na zniesieniach Fibonacciego: 140,0 oraz 140,4. Wręcz jest możliwe, że rynek by złapał lukę od ~139,7 i podskoczył przy podwyżce stóp procentowych dzisiaj.

USD/JPY 14 czerwca 2023; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

 

Sytuacja na złocie

Złoto będzie miało olbrzymi zjazd w razie podniesienia stóp procentowych dzisiaj i prognozy potencjalnej kolejnej podwyżki w lipcu. $1900 za uncję wtedy będzie miało bardzo trudne zadanie jako wsparcie, a poziom $2000/oz pozostanie w sferze wspomnień i marzeń na co najmniej kilka miesięcy…

złoto 14 czerwca 2023; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts