scenariusz na odczyt PKB w Wielkiej Brytanii - 29 września 2023

scenariusz na odczyt PKB w Wielkiej Brytanii – 29 września 2023

GBPJPY strategia na dane

Piątek o godzinie 08:00 to informacje o PKB w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii. Zobaczmy nie tylko co mogą nam przynieść te dane, ale także jak rynek się prawdopodobnie zachowa.

Prognozy na odczyt PKB w Wielkiej Brytanii 29 września 2023 o godzinie 08:00

Rynek spodziewa się lepszych danych PKB za Q2, zarówno w ujęciu kwartalnym (+0,2% względem +0,1% w poprzednim odczycie) jak i rocznym (+0,4% względem +0,2% w poprzednim odczycie). Oznacza to wiarę, że brytyjska gospodarka nie jest w stagnacji i byłaby to na pewno sytuacja komfortowa dla Bank of England żeby podnosić dalej stopy procentowe, co oczywiście powinno przekładać się na umocnienie funta szterlinga.

Sytuacja na GBP/JPY

Rynek powinien wyceniać lepsze dane, czyli umacniać funta, jednak jak widać na poniższym wykresie mamy za sobą praktycznie ciągły spadek wartości brytyjskiej waluty we wrześniu 2023. Ostatnie, relatywnie niewielkie odbicie (nieco ponad 23,6% wg zniesień Fibo) nie wróżą zbyt dobrze. Niemniej dzięki temu, jeśli by odczyt okazał się gorszy (zwłaszcza ten w ujęciu rocznym) od prognoz to mamy bardzo ładnie wyznaczone TP dla krótkich pozycji: wpierw okrągłe 182,00 a następnie okolice wrześniowego dołka czyli między 181,00 a 181,20. Brzmi legitnie – zwłaszcza jeśli dane okażą się niewyższe niż poprzednie odczyty!

GBP/JPY 29 września 2023; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts