scenariusz na PKB w Australii – 1 czerwca 2022

scenariusz na PKB w Australii – 1 czerwca 2022

analiza live AUDUSD strategia na dane

Czerwiec zaczynamy od nocnych przygód w Australii. PKB o 3:30…

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Prognozy na PKB w Australii 1 czerwca 2022 o 03:30

Poprzednie odczyty dla Australii mieliśmy bardzo pozytywne: +3,4% q/q oraz +4,2% r/r. Jednak obecnie kwartalne PKB ma spaść do poziomu +0,5% q/q,  a roczne do +2,9% r/r.

Scenariusz na PKB w Australii 1 czerwca 2022 o 03:30

PKB zgodne z prognozami to bardzo dobry wynik dla kraju rozwiniętego. Takie liczby przed pandemią były czymś normalnym. Czy to oznacza, że wracamy do normalności? Bardzo możliwe. Jednak ta normalność w porównaniu do poprzednich odczytów jest „słaba”. Więc w scenariuszu szukam kwartalnego wzrostu w okolicach +0,9% q/q jako bazy do rozgrywania umocnienia dolara australijskiego. Biorąc ogólną słabość dolara amerykańskiego – ma to sens, choć zerkając na wykres można zauważyć, że to właśnie amerykański orzeł dyktuje ostatnio warunki na AUD….

AUD/USD

Na wykresie dolarów narzuciłem nowe Fibo: od szczytów z początku kwietnia do potwierdzonego dołka 12/13 maja. W obecnej sytuacji lepsze dane PKB mogłyby nam powtórzyć ruch z 5 maja z pięknym wystrzałem w górę. Więc Take Profit sam się narzuca: 0,726.

AUD/USD 1 czerwca 2022; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts