scenariusz na PKB w Australii - 1 grudnia 2021

scenariusz na PKB w Australii – 1 grudnia 2021

analiza live strategia na dane

W tym tygodniu mamy odczyt NFP w piątek, ale wcześniej też mamy PKB w Australii.

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Sytuacja globalna

Czy w przypadku odczytów makroekonomicznych powinniśmy brać pod uwagę sentymenty rynkowe? W tej chwili, gdy cały świat wycenia zarówno nową odmianę koronawirusa oraz przemówienia Powella – to są dwa game changery dla rynków, co oznacza, że trzeba brać je pod uwagę…

dane o PKB z Australii 1 grudnia 2021 o 01:30

Odczyty PKB w środku nocy pokaże nam (wg analityków), że roczne PKB wzrosło o +3,0%, ale kwartalne to spadek o -2,7%. Związane jest to z lockdownami jakie władze Australii stosują u siebie.

Żeby były pozytywne reakcje na odczyt PKB to powinniśmy dostać odczyt kwartalny powyżej zera. Jakie są szanse, że analitycy się pomylili o 2,8% w ujęciu kwartalnym? Niestety minimalne. Dlatego praktycznie nie ma szans na dane które mają największe szanse na umocnienie aussi. A osłabienie? Kwartalny odczyt poniżej zera jest już w cenie. Więc jak źle by musiało być żeby się osłabiło? Roczny odczyt poniżej 2,5%, a kwartalny spadek większy niż -3,0%.

sytuacja na AUD/USD

Na wykresie godzinowym (H1) widać dwie rzeczy. Pierwsze to osłabienie aussi w zasadzie przez cały listopad. Drugie to konsolidacja, która dziś została naruszona w obie strony. Wyznaczyłem poziomy potencjalnych ruchów, ale jak pisałem: sądzę, że odczyty będą zbyt neutralne względem prognoz by ruszyć dolarem australijskim.

AUD/USD 30 listopada 2021, interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts