scenariusz na PKB w Kanadzie - 30 kwietnia 2024 (Prop Trading challenge #2)

scenariusz na PKB w Kanadzie – 30 kwietnia 2024 (Prop Trading challenge #2)

analiza live challenge EURCAD Prop Trading strategia na dane

Majówka zapowiada się intensywnie w USA, aczkolwiek nie tylko – ale o tym macie w przeglądzie kalendarza. Nim jednak ruszymy do tłustych kiełbas (i grillowanej papryki – weganie też ludzie 😉 ) by słuchać z wypiekami i ketchupem na twarzy wystąpienia Jerome’a Powella 1 maja, mamy dane o gospodarce kanadyjskiej. Że kanadyjskie publikacje lubię to wiadomo od dawna, czego jednak spodziewać się ostatniego dnia kwietnia? Scenariusz to drugi plan w ramach wyzwania Prop Tradingowego, które zacząłem w tym miesiącu.

PKB w Kanadzie 30 kwietnia 2024 o 14:30

Miesięczna zmiana kanadyjskiej gospodarki obejmuje odczyt za luty (prognozowane +0,3%) i szacunkowy odczyt za marzec (prognozowane +0,1%). Oba odczyty są niższe od styczniowego, który zaskoczył rynek pozytywnych +0,6%.

Miesięczne odczyty PKB w Kanadzie, po pandemicznych anomaliach, wahają się między +0,9% a-0,5%, z czego w ostatnich dwóch latach najniższe były na -0,2%, a najwyższe wspomniane +0,9%.

Scenariusz na PKB w Kanadzie 30 kwietnia 2024 o 14:30

Spodziewany jest słabszy wynik gospodarki Kanady. Gdyby odczyt za luty spełnił prognozowane na koniec marca nadzieje (+0,4%), a prognoza za marzec mówiła o +0,2% lub więcej to mielibyśmy bardzo fajny moment, bo na parze EUR/CAD mamy za sobą atak na lokalny szczyt z ostatnich paru dni (1,469) i potencjał cofki w stronę 1,465! Więc bardzo ciekawa perspektywa dla tego rynku i liczę, że się ten scenariusz zrealizuje…

EUR/CAD 30 kwietnia 2024; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts