scenariusz na PKB w Szwecji – 30 maja 2022

scenariusz na PKB w Szwecji – 30 maja 2022

analiza live strategia na dane USDSEK

Wracając do scenariuszy – zaczynam od poniedziałkowego poranka i scenariusza na odczyt Produktu Krajowego Brutto w Szwecji.

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Prognozy na PKB w Szwecji 30 maja 2022 o 08:00

Szwedzkie PKB jest podawane w ujęciu kwartalnym oraz rocznym.

Kwartalne PKB za Q1 2022 jest prognozowane na -0,4%. Poprzedni odczyt mieliśmy na poziomie +1,1%.

Z kolei roczne PKB za Q1 2022 prognozowane jest na +3,5%, podczas gdy poprzedni odczyt wyniósł +5,2%.

Scenariusz na PKB w Szwecji 30 maja 2022 o 08:00

Pod koniec kwietnia mieliśmy podane oficjalne prognozy dla danych, których ostateczny odczyt. Dla ujęcia kwartalnego było jak jest teraz, z kolei dla odczytu rocznego prognoza w kwietniu mówiła o +3,0%. Co oznacza, że mamy spadek PKB, a jednocześnie spodziewany jest wynik lepszy niż oficjalne prognozy sprzed miesiąca. Ponieważ nie często są takie sytuacje, to bez spojrzenia na wykres ciężko określić co można by rozegrać zachowując największy margines bezpieczeństwa. Ale po spojrzeniu na wykres, gdzie widzę umacnianie się korony szwedzkiej od 13 maja… Więc scenariusz dający największe możliwości jest już oczywisty.

Jak czytacie scenariusze i znacie założenia strategii, to myślę, że już powinniście wiedzieć. Jeśli to nie jest oczywiste – to pomyślcie teraz. W końcu celem tych wpisów jest pokazanie tej strategii i nauczenia mojego podejścia do danych. Tak więc wpierw pomyślcie, potem zerknijcie na ciąg dalszy…

 

Tak więc scenariusz dla mnie to osłabienie korony szwedzkiej, czyli potrzebuję odczyt gorszy od prognoz. Ponieważ mamy duży rozstrzał między kwietniową prognozą a obecną – to ciężko będzie o idealne podejście. Bo idealne byłoby przy rocznym odczycie niższym bądź równym +2,9% r/r. Ale myślę, że każdy odczyt poniżej +3,3% będzie dobry do osłabienia korony. Czas na wykres…

USD/SEK

Wykres jasno pokazuje, że mamy ciekawy potencjał. Przy odczycie idealnym, czyli nie wyższym niż+2,9% to można się pokusić o trzymanie pozycji aż do 10,00… Ale z drugiej strony, poziomy fibo pokazują, że 9,9 jest mocnym oporem i to będzie idealne TP2. Dlaczego drugi Take Profit? Bo pierwszy przy ogólnej słabości dolara (możliwa opcja w poniedziałek rano na przełomie azjatyckiej i europejskiej sesji) będę oczekiwał przy 9,86. Niewielka różnica między nimi, ale mogą stać się różnicą między zarobkiem a stratą, więc warto mieć to na uwadze.

UISD/SEK 29 maja 2022; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts