scenariusz na stopę bezrobocia w Kanadzie – 11 marzec 2022

scenariusz na stopę bezrobocia w Kanadzie – 11 marzec 2022

analiza live strategia na dane USDCAD

Pierwszy i jedyny w tym tygodniu scenariusz na rozgrywanie danych. Co prawda wczoraj było CPI w USA, ale nie dałem rady rozpisać scenariusza na tą publikację… Niemniej, dziś na stopę bezrobocia w Kanadzie się przygotujemy!

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Styczniowy odczyt

Kanada opublikowała w styczniowych danych spory skok bezrobocia – prognozowali zmianę o +0,2pp, a wyskoczyła zmiana o 0,5pp m/m. Dużo.

Prognozy na stopę bezrobocia w Kanadzie na 11 marca 2022 o 14:30

Prognozy mówią o sporym wzroście zatrudnienia (+160k m/m) co ma przełożyć się na spadek bezrobocia do 6,2%. Czyli całkiem spory biorąc pod uwagę, że to zmiana w zaledwie 28 dni lutego…

Scenariusz na stopę bezrobocia w Kanadzie na 11 marca 2022 o 14:30

Rynek już wycenia sporą zmianę, co oznacza że nawet odczyt lepszy od prognozowanego (np stopa bezrobocia na poziomie 6,0%) nie da dużego ruchu. Musimy więc przygotować się na negatywną niespodziankę, czyli utrzymanie odczytu poprzedniego lub wręcz wzrost bezrobocia. Czyli rozgrywać zamierzam przy odczycie nie niższym niż 6,5%.

USD/CAD

Ze względu na płynność i brak publikacji z USA o 14:30 dzisiaj wezmę na warsztat parę USD/CAD.

Skoro rozgrywać mamy gorsze dane dla kanadyjskiej gospodarki, to oczekujemy umocnienia się dolara amerykańskiego. Co, jak widać po wykresie, daje nam pierwsze TP na poziomie bliskim, bo 1,280. Z kolei dalej jest ciekawie… Bo poziom 1,283 wydaje się być idealnym TP2, z kolei kusi też poziom fibo jaki mamy na wykresie tuż przy 1,288 – ale to może być już jako TP3, gdyby rynek faktycznie miał „żreć” tak wysoko by zanegować dwudniowe umocnienie kanadyjskiego dolara. Osobiście jak utrzymam pozycję do TP2 to będę szczęśliwy 🙂

USD/CAD 11 marca 2022; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts