scenariusz na stopę bezrobocia w Nowej Zelandii – 1 luty 2022

scenariusz na stopę bezrobocia w Nowej Zelandii – 1 luty 2022

analiza live NZDUSD strategia na dane

Dane kanadyjskie zaskoczyły, ale nie na wykresie CAD/JPY dopiero świeczka godzinowa (H1) z 17:00 trochę pchnęła wycenę CAD. Czy w końcu będzie dobrze z danymi z Nowej Zelandii??

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Prognozy stopy bezrobocia w Nowej Zelandii na 1 luty 2022 o 22:45

Prognoza mówi o utrzymaniu poziomu z poprzedniego odczytu czyli 3,4% w Q4 2021.

Scenariusz na odczyt stopy bezrobocia w Nowej Zelandii na 1 luty 2022 o 22:45

Ponieważ stopa bezrobocia w Nowej Zelandii jest na historycznym dołku – poziom 3,4% mieliśmy w Nowej Zelandii raz, w Q4 2007, to myślę że nie ma co na siłę tworzyć scenariusza na jeszcze niższą stopę bezrobocia.

źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

Dlatego w scenariuszu będę oczekiwał bardziej niespodzianki w postaci wzrostu stopy bezrobocia, czyli osłabienia się kiwi. Od 14 stycznia na dolarze mamy trend wzrostowy, który w tym tygodniu się korektuje (poniedziałek i wtorek), to jednak na koniec sesji USA do rozegrania danych wybieram NZD/USD, gdzie korekta po dwóch dniach mocnych wzrostów może być ciekawa.

NZD/USD

Jak wspomniałem, chciałbym odczyt stopy bezrobocia w Nowej Zelandii za Q4 2021 na poziomie >3,5%. Wtedy potencjał korekty na NZD/USD sięga nie mniej niż do 0,6615, a możliwe że zejdzie do 0,66…

NZD/USD 1 luty 2022, interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts