sekwencja tygodniowa

sekwencja tygodniowa – 15. tydzień 2019

analiza live DAX indeks dolara (DXY) ropa WTI statystyka złoto

Sekwencja tygodniowa to kolejny element wyciągnięty z raportów Trading Day of the Month, które tworzę zainspirowany pracą L. Williamsa.  Dzisiaj sekwencja na tydzień 15. 2019 roku czyli okres od 8 do 12 kwietnia 2019.

reklama:

Sekwencja podaje czy mamy w ciągu najbliższych dni tradingowych trafia się jednokierunkowy (max 1. dzień o przeciwnym kierunku) cykl na danym instrumencie. Statystyka mówi o średniej sile sygnału z tych dni. Statystyki na konkretny dzień publikuję każdego ranka na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.

Od tego tygodnia do sekwencji dołączają informacje o złocie, którego pełny raport właśnie powstaje (na dzień dzisiejszy gotowe mam statystki na pierwsze dwa kwartały roku).

  • DAX: dla 24-letniej próby brak sekwencji, dla 10-letniej próby od poniedziałku sekwencja long (75% szans!) z korektą w środę (60%).
  • WTI: zarówno dla 35-letniej jak i 10-letniej próby mamy brak sekwencji według w/w założeń.
  • złoto: dla 44-letniej próby mamy już od poniedziałku sekwencję long (57% szans) z korektą w piątek (57%), z kolei 10-letnia próba daje całotygodniową sekwencję short (56% szans).
  • indeks dolara (DXY): dla 11-letniej próby mamy od wtorku sekwencję short (64% szans).

Siła sygnałów

Jak widać DAX generuje relatywnie silny sygnał sekwencji, natomiast w przypadku niemieckiego indeksu pragnę zwrócić uwagę na wtorek i piątek, kiedy będzie silny statystycznie sygnał intraday’owy.

Z kolei indeks dolara wygeneruje dwa silne sygnały w tym tygodniu: w poniedziałek i w środę.

Ropa WTI w tym tygodniu najsilniejszy sygnał generuje w środę.

Złoto pozostaje bez jednoznacznie silnych sygnałów w tym tygodniu.

Statystyki na każdy dzień są publikowane, jak wspomniałem, codziennie na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze. Silny sygnał oznacza dla mnie ponad 70% dla długiej próby (minimum 15 lat) lub ponad 80% dla próby dziesięcioletniej. W przypadku nałożenia się silnych sygnałów statystycznych dla długoterminowej i 10-letniej próby mamy swego rodzaju statystyczną kumulację czyli ten poszukiwany Trading Day of the Month.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts