szybki scenariusz na NFP - 5 maja 2023

szybki scenariusz na NFP – 5 maja 2023

strategia na dane USDJPY

Wielokrotnie na tym blogu podawałem dokładny układ danych, na co zwracam uwagę, jak wyglądały przeszłe odczyty etc. Dziś pójdziemy skrótem – skupię się na mięsie. Jeśli ktoś ma ochotę zagłębić się mocniej w temat (a wiem, że ostatnio było słabo ze scenariuszami), to polecam przejrzeć poszczególne kategorie na blogu, takie jak np USD/JPY czy też strategia na dane. Myślę, że jest to niewielka praca, którą zwyczajnie OPŁACA się wykonać…

Nonfarm Payrolls oraz stopa bezrobocia w USA – 5 maja 2023

Poprzedni odczyt NFP pokazał +236k, obecnie prognozowane jest +180k

Stopa bezrobocia w USA ma wzrosnąć z 3,5% do 3,6%.

Scenariusz na odczyt NFP

Sentyment jest prospadkowy, choć nadal pozytywny. Przed pandemią wzrosty NFP ponad +150k były uważane za bardzo bycze, obecnie są uznawane za dobre. Biorąc pod uwagę, że ADP we wtorek pokazało odczyt dwukrotnie lepszy od prognoz to myślę, że na dzisiejszy scenariusz warto założyć jednak NFP powyżej +210k, zaś bezrobocie raczej na pozostaniu na poziomie 3,4%.

Sytuacja na USD/JPY

USD/JPY 5 maja 2023; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

Powyższy wykres wrzucam, by pokazać gdzie „zahaczyłem” graniczne poziomy do zniesień Fibonacciego na USD/JPY na interwale H1.

Biorąc pod uwagę, że jesteśmy po środku zniesień, minimalnie powyżej 134,0 to myślę, że NFP z odczytem w przedziale +210k a +225k może dać nam spory ruch, swobodnie przebijając zniesienie 38,2% czyli 134,66. Przy wyższym od +225k (i bezrobociu 3,5%) to droga na 135,0 jest otwarta. Jeśli pokażą ponad +250k to będę w dużym szoku, ale to powinno ustabilizować siłę dolara, choćby na dzisiaj. Tak więc do pracy – ku chwale portfela!

USD/JPY 5 maja 2023; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts