Today in USA – czwartek 18 czerwca 2020: amerykańskie wojska w Polsce to kiełbasa wyborcza?

koronawirus Today in USA

Czwartkowy Today in USA Comparic24  o 14:00!

reklama:

A w dzisiejszym odcinku między innymi:

  • wizyta Andrzeja Dudy u Donalda Trumpa;
  • decyzja Disney’a;
  • rozwój pandemii i prognozy MFW;
  • Huawei własnością chińskiej armii;
  • Ford inwestuje w 5G.

 

Zapraszam serdecznie od 14:00 do oglądania!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

Spis aktualności:

  • Donald Trump spotkał się w Białym Domu z Prezydentem Andrzejem Dudą. Dla rynków amerykańskich to nie ma specjalnie znaczenia, ale dla Nas, Polaków jest istotnym wydarzeniem. Jednak pojawiające się przecieki dotyczące współpracy wojskowej mogą okazać się zwykłą kiełbasą wyborczą. Na pierwszy ogień idzie Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy (ABCT), który ma trafić do Polski. Jednak pytanie czy będzie to obecność stała czy (jak dotychczas) obecność rotacyjna? No i gdzie ma trafić – bo w Powidzu przetarg na budowę magazynów rozstrzygnięto pod koniec 2019 roku i jest decyzją NATO-wską a nie Amerykańską. Dla dronów MQ-9 Reaper mamy bazę od 2018 roku i ich obecność w Polsce jest także rotacyjna – w 2018 roku były w Mirosławcu, w 2019 roku były w Rumunii a obecnie są w Estonii. Pytanie czy dojdzie do przeniesienia do Polski 480. Eskadry Myśliwskiej „Warhawks” z bazy Spangdahlem w Niemczech – jeśli tak to dopiero to będzie wzmocnieniem amerykańskiej obecności w Polsce. Jeśli nie to mamy czystą manipulację faktami, byleby tylko wzmocnić wizerunek Prezydenta Dudy przed niedzielnymi wyborami. Ale czy manipulacje w polityce to coś nowego?
  • Walt Disney ponownie opóźnia otwarcie parków rozrywki w Kalifornii, a część stanów wprowadza kwarantanny dla podróżujących z innych części USA.
  • Jednocześnie Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje globalny spadek PKB na poziomie 4,9%, a nie jak w kwietniu 3%. A i wojny handlowe Donalda Trumpa nie zmniejszają tempa: USA dodało europejskie towary o wartości $3,1 mld do listy towarów kwalifikujących się do ceł importowych.
  • Administracja Trumpa ustaliła, że ​​chińska firma Huawei i firma produkujące urządzenia monitorujące Hikvision są własnością chińskiej armii lub są przez nią kontrolowane, co stanowi podstawę dla sankcji i nowego napięcia chińsko-amerykańskiego.
  • Ford Motor Co podpisał umowę z Vodafone Group Plc na instalację prywatnej sieci 5G w fabryce akumulatorów samochodowych. To część wartej ponad $80 mln inwestycji w 5G wspieranej przez rząd Wielkiej Brytanii i ma zastąpić sieci Wi-Fi w fabryce, co ma znacznie przyśpieszyć produkcję podzespołów do aut elektrycznych. Wcześniej Toyota Production Engineering Corporation wybrała fińską firmę Nokia Oyj do zainstalowania przemysłowej prywatnej sieci bezprzewodowej 5G w swoim centrum projektowania w Fukuoka w Japonii.

Aktualizacja koronawirusajest w dedykowanym wpisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts