Today in USA – wtorek 23 czerwca 2020

koronawirus Today in USA

Wtorkowy Today in USA w  Comparic24 o 14:00! O czym będzie?

reklama:

A w dzisiejszym odcinku między innymi:

 • amerykański rynek nieruchomości;
 • decyzja Apple;
 • sytuacja w Delta Airlines oraz American Airlines Group;
 • Virgin Galactic Holding;
 • wyniki reklamowe Google i Facebook;
 • aktualizacja koronawirusa.

 

Zapraszam serdecznie od 14:00 do oglądania!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

Spis aktualności:

 • Sprzedaż domów w USA spadła trzeci miesiąc z rzędu do najniższego od ponad 9 lat poziomu. Raport Krajowego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w poniedziałek również wykazał najmniejszy roczny wzrost cen mieszkań od ponad ośmiu lat. Warto zauważyć, że nie mieliśmy takiej bańki w liczbie sprzedawanych domów jak przed upadkiem Lehman Brothers (wtedy sprzedaż przekraczała 7 mln miesięcznie, obecnie to wartości „normalne” oscylujące w okolicy 5 mln, a kryzysowe poniżej 4 mln). Mimo to liczba wniosków o kredyty mieszkaniowe wzrosła do ponad 10-letnich maksimów – co jest napędzane niskimi stopami procentowymi. Na wykresie indeks firm deweloperskich The Philadelphia Stock Exchange (PHLX) Housing Sector Index (HGX) oparty na wyliczeniach, że zwiększające się ceny nieruchomości wywołują wzrost kontraktów budowlanych zwiększając przychody spółek i pchają wartość indeksu w górę. Sprzedaż domów jednorodzinnych spadła w maju o 24,8% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Sprzedaż domów wielorodzinnych spadła o 41,4% rok do roku. Przy słabej sprzedaży mediana istniejącej ceny domu wzrosła o 2,3% w porównaniu z rokiem poprzednim do 284,600 USD w maju. Był to najmniejszy wzrost od lutego 2012 r. Chociaż ceny domów jednorodzinnych wzrosły, mediana cen mieszkań spadła.
 • Spółka w poniedziałek rozpoczęła doroczną (po raz pierwszy online) konferencję dla programistów, podczas której padły deklaracje odejścia od procesorów Intela. Jednym z głównych źródeł przychodów spółki są aplikacje sprzedawane za pośrednictwem AppStore, gdzie są pobierane duże prowizje od sprzedających jak i jest bardzo rygorystyczny proces kontroli aplikacji – oba te elementy są elementami śledztw antymonopolowych w USA i Europie.
 • Delta Air Lines poinformowała o wznowieniu lotów pomiędzy Seattle a Szanghajem od 25 czerwca – to pierwsza linia przywracająca loty rejsowe do Chiny od zawieszenia ich w lutym z powodu pandemii. Od lipca ruszą także loty z Detroit. Delta, która zwiększyła liczbę krajowych lotów po zniesieniu ograniczeń w USA spodziewa się zakończyć rok z $10 mld w gotówce i ekwiwalentach gotówki.
 • American Airlines Group planuje pozyskanie $3,5 mld  mające poprawić płynność finansową spółki dotkniętej koronawirusem. $1,5 mld ma być pozyskane ze sprzedaży akcji i uprzywilejowanych obligacji (wygasających  w 2025 roku), kolejne $1,5 mld z zabezpieczonych weksli uprzywilejowanych, a także zawszeć nową umowę pożyczkową na $500 mln.
 • Virgin Galactic Holdings podpisało umowę z NASA mającą na celu opracowanie programu promującego prywatne misje na Międzynarodową Stację Kosmiczną. To kolejna umowa spółki z NASA, która całą swoją działalność opiera obecnie na prywatnych firmach zjednoczonych wspólną wizją eksploracji kosmosu, w tym stałej bazie na księżycu i misji załogowej na Marsa. W maju SpaceX Elona Muska przerwał 9-letni marazm NASA w dostarczaniu załogi na Międzynarodową Stację Kosmiczną.
 • Raport eMarketer pokazuje, że w najbliższym czasie Google będzie odnotowywać spadek przychodów z reklam o 5,3%. Wynika to z faktu, że dużą częścią klientów giganta internetowego są firmy z branży turystycznej, która jest obecnie najmocniej dotknięta pandemią koronawirusa. Będzie to pierwszy spadek w przychodach z reklam od 2008 roku. Jednocześnie oczekuje się, że Facebook zwiększy przychody z reklam o 5% w tym roku (w 2019 zwiększył przychody o 26%).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts