TMA live trading 15 grudzień 2020

Live trading metodą TMA – 15/12/2020 (stream eksperymentalny)

FTSE100 live trading ropa WTI S&P500 TMA

Dziś rano postanowiłem zarzucić do sieci live stream z mojego tradingu. Nie ukrywam, że było to eksperymentalne podejście, ale jako tako wyszło…

Jeśli oglądaliście na żywo lub obejrzeliście nagranie – dajcie znać co poprawić, co zrobić lepiej, czego zrobić więcej/mniej. Np usunąłem w części programu „siatkę” z MT4, przez co możecie się wypowiedzieć co jest dla Was czytelniejsze.

reklama:

Live trading a kwestie finansowe

Jak pamiętacie, nie publikuję wyników finansowych od dłuższego czasu. Zaprzestałem tego z pewnych powodów, o których nie raz wspominałem. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Tak więc i w obrazkach podczas live tradingu zobaczycie fragment platformy ocenzurowany…

Live trading a kwestie techniczne

Zacznijmy od tego, że programy, które dotychczas publikowałem po prostu nagrywam wcześniej. Wynika to ze świadomości przepustowości łącz w mojej okolicy. Jednak po zmniejszeniu do minimum wymagań internetowych… niestety live się zacinał 🙁

W tej kwestii będę musiał pokombinować nad poprawą jakości łącza internetowego.  Śmigam na wi-fi, bo z kablem to może być kiepsko z dotarganiem go  do biurka niestety. Ale będziem walczyć…

Nagranie

Najbardziej zaskakujące jest, że po 3 godzinach od zakończenia live’a YouTube wciąż ten materiał „przetwarza”. Bardzo możliwe, że dlatego, póki co mam nadzieję, dostępne jest pierwsze 33 minuty (z ponad godziny) materiału.

Ale już dam linka, coby mi nie zaginął 😉

Przyszłość live tradingu

Biorąc pod uwagę, że udało mi się rozwiązać kwestię zakrycia wyników finansowych to chciałbym co jakiś czas live trading urządzać. Nie tylko z zastosowania strategii TMA, ale także i innych z mojego „portfolio strategii”. Oczywiście – robię to po swojemu, za darmo i nie będzie w tym raczej dużej regularności. Zwłaszcza że wpierw muszę rozwiązać problem jakości łącza internetowego.

W kwestiach formalnych: moje live tradingi nie są (i bardzo wątpię by kiedykolwiek były) przez kogokolwiek sponsorowane. Nie zamierzam ujawniać nazw brokerów z których korzystam, natomiast jak ktoś się domyśli po wyglądzie widocznych na ekranie platform – good for him/her – nie musi zaraz mówić  że to broker Ł czy Ś czy też może Ń. Ja brokerów nie polecam, nie rekomenduję nie zachęcam. Nawet nie będę się na temat dźwigni wypowiadać, bo w tej chwili mamy dostępny spory rozstrzał, od 1:10 poprzez 1:100, 1:200 aż po 1:500 na rynku. Każdy może korzystać z kogo chce. Swoje podejście do wyborów brokera podawałem nie raz – nic się nie zmieniło w tej kwestii.

 

Już teraz dorzuciłem możliwość włączenia i pokazania historii zleceń za dany dzień w trakcie live’a – w miejsce kalkulatorka, który jednak przy różnych instrumentach się zwyczajnie nie sprawdza… Dorzuciłem też fragment który pokazuje, że operuję na koncie realnym.

Jakieś inne pomysły tudzież konstruktywne uwago? Dajcie znać w komentarzu!

Tak czy inaczej – liczę, że live trading w moim wykonaniu stanie się stałą częścią polskiego tradingu – a przynajmniej dla mnie będzie to dobry sposób na dziennik transakcji scalpingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts