plan tradingowy na 34. tydzień

weekly trading plan

Kilka razy wspominałem, że chciałbym publikować swój plan tradingowy z wyprzedzeniem. Moje strategie często pozwalają na takie właśnie planowanie na tydzień czy nawet na miesiąc do przodu kiedy muszę usiąść przed wykresem i na jaki instrument zwracać uwagę. Czy uda mi się co tydzień robić taki plan, tego nie potrafię w tej chwili powiedzieć. Ale będę się starał. Póki co przedstawiam pierwszy od dłuższego czasu plan tradingowy na 34. tydzień 2019 roku czyli od 19 do 23 sierpnia.

reklama:

Kalendarz czyli strategia na danych

O mojej strategii na danych sporo materiałów już było, wszystkie są zebrane w tym artykule – kto nie wie jak rozgrywam dane to zapraszam do lektury i oglądania.

Zerknijmy co mamy ciekawego w kalendarzu:

źródło: Reuters Eikon

Kalendarz nieco uboższy niż w poprzednim tygodniu. Ale mimo wszystko mamy parę ciekawych danych, takich jak PMI dla Niemiec, Australii (znowu #nieśpięboczekamnadane), eurostrefy czy USA plus CPI Kanady czy bezrobocie w Skandynawii. Może się uda coś na ruchach wywołanych tymi danymi ugrać? Bo jakoś w 33. tygodniu nie było mi dane wejść w rynek…

Statystyka

Na Twiterze i Facebook’u od paru miesięcy pojawiają się statystyki. Nie będę spoilerował jakie kierunki będą, ale mogę wspomnieć w które dni jakie instrumenty będą mnie interesować. A jaki kierunek to przeczytacie w codziennej publikacji w social mediach 🙂 Jeśli nie wiecie o co chodzi ze statystyką, to garść informacji znajdziecie w tym wpisie.

A w 33. tygodniu statystyki dały sporo zarobić 🙂 Więc zobaczmy na jakich instrumentach będę się statystycznie skupiał w nadchodzących dniach…

poniedziałek: złoto oraz amerykański indeks Dow Jones

wtorek: brak pozycji

środa: brak pozycji

czwartek: polski indeks WIG20 (choć nieco sceptyczne mam podejście do polskiego rynku)

piątek: brytyjski indeks FTSE 100 oraz amerykański indeks NASDAQ

Czyli orientacyjnie statystyki powinny wywołać u mnie w portfelu pięć transakcji w ciągu trzech dni – dwa dni pozostają bez pozycji. Czy te statystyki działają możecie przeczytać w podsumowaniach maja 2019, czerwca 2019 i lipca 2019.

A poza tym…

Cóż, jak czas i rynki pozwolą to prócz powyższych kwestii, które będę chciał rozegrać będę skalpować rynki na podstawie analizy technicznej 🙂 Szczegóły zajmowania pozycji postaram się opisać i opublikować na blogu, ale to wpierw muszę zdroworozsądkowo ogarnąć.

Wciąż ogarniam materiały na 7-8 września, kiedy to w Warszawie odbędzie się konferencja z masą naprawdę merytorycznej wiedzy! Plus oczywiście moje wynaturzenia 😉

Plakacik z ramóweczką poniżej, pragnę tylko podkreślić, że organizator samowładnie nadał tytuł mojej prelekcji – sam jeszcze jej nie zatytułowałem, ale generalnie będzie o statystyce, bo to ona dominuje w moich pracach w tym roku 🙂

konferencja 7-8 września w Warszawie

 

2 thoughts on “plan tradingowy na 34. tydzień

  1. Oj to prawda, ten tydzień ze statystykami to wyglądał pięknie i sam też zarobiłem w zadowalającym stopniu, widzę, że przyszły tydzień szykuje się troszkę słabiej, też mam mieszane uczucia co do polskiego WiG20, już dwa razy się przejechałem na tym indeksie mimo bardzo pozytywnych statystyk, wydaje mi się, że on jest najmniej przewidywalny, nie mniej zobaczymy, może dostanie szansę w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts