plan tradingowy na 35 tydzień

weekly trading plan

Kilka razy wspominałem, że chciałbym publikować swój plan tradingowy z wyprzedzeniem. Moje strategie często pozwalają na takie właśnie planowanie na tydzień czy nawet na miesiąc do przodu kiedy muszę usiąść przed wykresem i na jaki instrument zwracać uwagę. Czy uda mi się co tydzień robić taki plan, tego nie potrafię w tej chwili powiedzieć. Ale będę się starał. Póki co przedstawiam pierwszy od dłuższego czasu plan tradingowy na 35. tydzień 2019 roku czyli od 26 do 30 sierpnia 2019.

reklama:

Kalendarz czyli strategia na danych

O mojej strategii na danych sporo materiałów już było, wszystkie są zebrane w tym artykule – kto nie wie jak rozgrywam dane to zapraszam do lektury i oglądania.

Zerknijmy co mamy ciekawego w kalendarzu:

źródło: Reuters Eikon

Trochę istotnych danych mamy. Z niemieckiego rynku liczę na ruchy na niemieckim indeksie DAX, skandynawskie odczyty oczywiście względem korony norweskiej i szwedzkiej oraz najważniejsze czyli PKB dla USA oraz Kanady – odpowiednio ruchy na każdym z dolarów. Europejskie bezrobocie bardziej z ciekawości podglądam, choć wynik 7,7% mógłby mocno osłabić euro. Z kolei wynik <7,3% dałby impul wzrostowy dla europejskiej waluty, ale raczej krótkotrwały.

30 sierpnia widzę, że wkradli się w kalendarz Brytyjczycy – ale to przypadek, te dane mnie nie interesują 🙂

Statystyka

Na Twiterze i Facebook’u od paru miesięcy pojawiają się statystyki. Nie będę spoilerował jakie kierunki będą, ale mogę wspomnieć w które dni jakie instrumenty będą mnie interesować. A jaki kierunek to przeczytacie w codziennej publikacji w social mediach 🙂 Jeśli nie wiecie o co chodzi ze statystyką, to garść informacji znajdziecie w tym wpisie.

Zobaczmy na jakich instrumentach będę się statystycznie skupiał w nadchodzących dniach, statystycznie – z czego przypominam, że poniedziałek to dzień wolny dla Brytyjczyków 🙂

poniedziałek: indeks dolara, amerykański indeks giełdowy S&P500 oraz amerykański indeks giełdowy Dow Jones;

wtorek: ropa WTI;

środa: złoto;

czwartek: brak pozycji;

piątek: indeks dolara oraz polski indeks giełdowy WIG20.

Czyli orientacyjnie statystyki powinny wywołać u mnie w portfelu siedem transakcji w ciągu trzech dni – jeden dzień pozostaje bez pozycji. Czy te statystyki działają możecie przeczytać w podsumowaniach maja 2019, czerwca 2019 i lipca 2019.

A poza tym przypominam o konferencji 7-8 września!

Wciąż ogarniam materiały na 7-8 września, kiedy to w Warszawie odbędzie się konferencja z masą naprawdę merytorycznej wiedzy! Plus oczywiście moje wymysły 😉

Plakacik z ramóweczką poniżej, zaproszenie na głównym blogu też się pojawiło, pragnę tylko podkreślić, że na plakacie jest bardzo wyszczególniony tytuł, natomiast ja pracuję także nad innymi wynikami niż tylko dla rynku kawy – innymi słowy będą premiery 🙂

konferencja 7-8 września w Warszawie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts