przegląd kalendarza makroekonomicznego - 51. tydzień 2021

przegląd kalendarza makroekonomicznego – 51. tydzień 2021

daily trading plan strategia na dane weekly trading plan

W przedświątecznym zabieganiu (51. tydzień czyli od 20 do 24 grudnia 2021) będzie parę publikacji z rynków mnie interesujących – więc dla mnie będzie to prawie normalny tydzień roboczy…

reklama:

Przygotowanie pod publikacje

Do części publikacji na ten tydzień postaram się opublikować scenariusze. Wszystkie materiały na dzienniku tradera dotyczące rozgrywania publikacji są dostępne w kategorii strategia na dane.

Dni wolne

W piątek, 24 grudnia, wolne mają na giełdach w USA, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Polsce czy Brazylii. Natomiast wcześniejsze zamknięcie sesji będzie we Francji i Australii.

W kontekście kolejnego tygodnia, czyli od 27 grudnia warto wiedzieć, że w poniedziałek (27/12) zamknięte są giełdy w Wielkiej Brytanii, Australii. Kanadzie, Nowej Zelandii i RPA. Także we wtorek giełdy w Nowej Zelandii, Australii, Wielkiej Brytanii i Kanadzie odpoczywają. Wspominam o tym już teraz, bo część osób może być negatywnie zaskoczona, że mają pozycję np na FTSE 100, której nie zdążyli zamknąć w piątek i nie mogą jej zamknąć także w poniedziałek i wtorek.

Kalendarz makroekonomiczny

Strategia na danych działa różnie, trzeba mieć do niej podejście i doświadczenie by zarabiać. O moim podejściu i samej strategii informacje znajdziecie w poświęconym temu i w czerwcu rozszerzonym o nowe materiały wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Poniedziałek, 20 grudnia 2021

02:30 – stopy procentowe w Chinach (warte obserwacji)

Wtorek, 21 grudnia 2021

01:30 – „minutki” RBA w Australii (warte obserwacji)

10:30 – sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii

14:30 – sprzedaż detaliczna w Kanadzie

Środa, 22 grudnia 2021

08:00 – PKB w Wielkiej Brytanii

14:30 – PKB w USA

Czwartek, 23 grudnia 2021

08:00 – stopa bezrobocia w Norwegii

14:30 – cotygodniowe dane dot. bieżących wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA

14:30 – PKB w Kanadzie

15:45 – PMI w USA (warte obserwacji – dzień po decyzji FOMC nie będą miały dużego przełożenia na rynek te dane)

Piątek, 17 grudnia 2021

10:00 – stopa bezrobocia w Polsce (warte obserwacji)

Scenariusze

Ponieważ publikuję już regularnie scenariusze w odpowiedniej kategorii do niektórych publikacji makroekonomicznych – to też planuję na powyższy tydzień rozpisać co najmniej dwa scenariusze:

  • w środę popołudniu na FOMC (stopy procentowe w USA);
  • w środę wieczorem (koło godziny 22-23) na czwartkowe odczyty z Australii, Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz być może na dane z Turcji i w strefie euro.

Słowniczek

(warte obserwacji) – nie rozgrywam (zazwyczaj) tych danych, jednak ponieważ dotyczą interesujących mnie rynków lub mają na nie wpływ to śledzę te odczyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts