scenariusz na PKB w Wielkiej Brytanii - 22 grudnia 2021

scenariusz na PKB w Wielkiej Brytanii – 22 grudnia 2021

analiza live GBPJPY strategia na dane

Przygotujmy się do jednego z niewielu odczytów makroekonomicznych w tym tygodniu wartych rozgrywania. Pod warunkiem spełnienia założeń ze scenariusza oczywiście!

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

dane o PKB z Wielkiej Brytanii 22 grudnia 2021 o 08:00

Powiem szczerze, że wolałem, jak Wielka Brytania podawała dane tylko o 10:30. Zwłaszcza, że w tym tygodniu mogę dłużej pospać 😉 No ale…

Sam odczyt PKB nie jest łatwy do przewidzenia. Choć biorąc pod uwagę, że odczyt inflacyjny nie pokazał żadnego efektu skali problemów z zaopatrzeniem zarówno paliwowym jak i towarowym w Wielkiej Brytanii na przełomie września i października, to może się to chociaż „odbije” na odczycie wzrostu gospodarczego? Choć tutaj szanse są dość niewielkie – braki towarowe zazwyczaj skutkują wykupowaniem interesujących nas produktów, czyli de facto sprzedawcy pozbywają się całego zakupionego towaru.

Przechodząc do sedna: prognozy mówią o wzroście PKB Wielkiej Brytanii w Q3 2021 na poziomie +6,6% r/r oraz +1,3% q/q. Osobiście uważam te liczby za wystarczająco wysokie, by nie oczekiwać zbyt wielkiego ruchu w górę: no chyba że jest spore niedoszacowanie i będziemy mieć >+7,0% r/r.

Jednak ciekawszą opcją może być zejście z odczytem poniżej +6,4% r/r i/lub +1,1% q/q.

sytuacja na GBP/JPY

Tradycyjnie do odczytów brytyjskich sięgam po GBP/JPY. Na koniec 21 grudnia jesteśmy na poziomie fibo 38,2% wyciągniętego z wykresu dziennego (D1): od szczytu z 17 listopada do dołka z 3 grudnia.

Zaś wykres godzinowy, przy scenariuszu z negatywną niespodzianką, daje nam target na poziomie 150,50 albo nawet i kolejny poziom fibo (czyli 23,6%) wynoszący 150,32. Wykres poniżej:

GBP/JPY, 21 grudnia 2021, interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts