scenariusz na PKB w Kanadzie – 29 kwietnia 2022

scenariusz na PKB w Kanadzie – 29 kwietnia 2022

analiza live EURCAD strategia na dane

Wczorajszy odczyt PKB mocno zaskoczył analityków i świat inwestycyjny. Zobaczmy czy Kanada nas dziś zaskoczy.

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Prognozy na PKB w Kanadzie 29 kwietnia 2022 o 14:30

Kanadyjskie PKB w ujęciu miesięcznym za luty ma wynieść +0,8%. Całkiem niezły skok, bowiem styczniowy odczyt wynosił +0,2%.

Scenariusz na PKB w Kanadzie 29 kwietnia 2022 o 14:30

Mimo, że w lutym rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, to nie powinno to mieć dużego wpływu na kanadyjskie PKB. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to odczyt minimalnie niższy od prognoz, zapewne +0,6% lub +0,7%. Ponieważ zgodnie z założeniami strategii jest to zachowany kierunek prognoz, to nie jest podstawa do rozgrywania czegokolwiek wg mojej strategii. Dlatego muszę przygotować się na wręcz nieprawdopodobny scenariusz czyli odczyt <+0,3%.

EUR/CAD

Ponieważ o 14:30 jest także parę odczytów z USA, które mogą wpłynąć na wycenę dolara północnoamerykańskiego, to sięgam po inną parę walutową z dolarem kanadyjskim. Padło tym razem na euro z kanadyjczykiem na interwale godzinowym (H1)…

Para ta w ostatnich paru dniach zaliczyła mocny zjazd. Tak więc umocnienie euro na skutek słabych danych z Kanady – całkiem ciekawy zasięg może dać. Poziom fibo 1,3495 to takie TP1. Ciekawa jest strefa zaznaczona na żółto – zatrzymała spadki 21 (na stałe) i 27 kwietnia (chwilowo), a następnie stała się oporem 28 kwietnia. Gdyby jakimś cudem kanadyjskie PKB zeszło w strefy ujemne to myślę, że ta strefa oporu może paść i wtedy 1,3546 (jak widać także reakcje na tym poziomie 27 kwietnia były) będzie fajnym TP2 do realizacji w 2-3 godzinki od publikacji!

EUR/CAD 29 kwietnia 2022; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

2 thoughts on “scenariusz na PKB w Kanadzie – 29 kwietnia 2022

  1. Cześć, po wczorajszym znacznie lepszym odczycie od prognoz +1,1% – nastąpił znaczny wzrost eur/cad oraz usd/cad. Czy według założeń nie powinno być na odwrót? Co mogło spowodować taki ruch w przeciwnym kierunku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts