scenariusz na stopę bezrobocia w Kanadzie – 8 kwietnia 2022

scenariusz na stopę bezrobocia w Kanadzie – 8 kwietnia 2022

analiza live strategia na dane USDCAD

Bardzo lubię jak kanadyjskie i amerykańskie dane o rynku pracy są osobno. Bo to po prostu znacznie ułatwia pracę na tych danych… Tak więc wykorzystajmy to, że w kwietniu mamy rozdzielone te publikacje – i zobaczmy czy dadzą nam Kanadyjczycy dzisiaj o 14:30 zarobić.

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Marcowy odczyt

W marcu poznaliśmy dane za luty i były bardzo dobre – stopa bezrobocia spadła do 5,5% – mimo prognozy że wyniesie 6,2%. Uczestnictwo w rynku pracy wzrosło o ponad +336 tysięcy (prognozowano +160k)

Prognozy na stopę bezrobocia w Kanadzie na 8 kwietnia 2022 o 14:30

Prognozy mówią dalszym spadku stopy bezrobocia o -0,2 pp do 5,3%. Uczestnictwo w rynku pracy ma wzrosnąć o +80 tysięcy.

Scenariusz na stopę bezrobocia w Kanadzie na 8 kwietnia 2022 o 14:30

Liczymy na niespodziankę, więc na dowolny wynik na poziomie 5,5% lub wyższym. Czyli uczestnictwo w rynku pracy z symboliczną zmianą nie wyższą niż +10k, a wręcz – z wynikiem ujemnym. Wtedy mamy szansę na rozegranie zgodne ze strategią…

USD/CAD

 Nie mamy żadnych odczytów amerykańskich o 14:30, więc z czystym sumieniem będę rozgrywał parę dolarów północnoamerykańskich.

Na wykresie godzinowym (H1) mamy bardzo ładny szczyt z wczoraj (7 kwietnia), więc ten punkt + dołek z 5 kwietnia posłużą za zaczepienie do fibo. Daje to nam bardzo fajny punkt na osłabienie Kanadyjczyka do poziomu wspomnianego szczytu 1,2611.

USD/CAD 8 kwietnia 2022; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts