scenariusz na stopy procentowe w Australii – 5 kwietnia 2022

analiza live AUDUSD strategia na dane

Poranek we wtorek zaczynamy od publikacji australijskich. Na szczęście tym razem nie trzeba tkwić do późnej nocy – publikacja jest o 6:30.

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Sytuacja lokalna w Australii

Inflacja roczna wynosi 3,5% r/r, w ujęciu kwartalnym 1,3%. Roczna inflacja jest drugą najwyższą w ostatniej dekadzie, choć relatywnie niską w porównaniu do inflacji w wielu innych, rozwiniętych gospodarkach świata.

Stopa bezrobocia w Australii wyniosła 4,0% (-0,2 pp m/m). To najniższa stopa bezrobocia w historii kraju, wyrównanie rekordu z 2008 roku.

Ostatni odczyt PKB w ujęciu kwartalnym wyniósł +3,4% q/q, z kolei roczny odczyt za Q4 2021 wyniósł +4,2% r/r. To jeden z wyższych odczytów PKB w ostatniej dekadzie, choć pamiętajmy, że pandemia zepchnęła PKB poniżej zera.

prognozy dotyczące stóp procentowych w Australii 5 kwietnia 2022 o 06:30

Prognoza jest podobna do poprzedniej – brak podwyżki czyli stopy na poziomie 0,1%.

decyzja ws. stóp procentowych w Australii 5 kwietnia 2022 o 06:30

Tradycyjnie potrzebujemy niespodzianki. Czy jest szansa? Dobry odczyt PKB, niskie bezrobocie i napędzająca się inflacja – a do tego wojna na Ukrainie, którą Australia potępiła. Być może by przeciwdziałać dalszemu wzrostowi inflacji Australia zdecyduje się na podniesienie stóp procentowych, tak prewencyjnie do 0,25%.

sytuacja na AUD/USD

Wykres godzinowy pokazuje, że jesteśmy na lokalnych szczytach… Co oznacza, że potencjalna, niespodziewana podwyżka może nas wybić ponad szczyty z końcówki października 2021, od których mamy pociągnięte fibo. Na podstawie wyższego interwału (D1), wyznaczyłem potencjalny zasięg ruchu poniżej 161% fibo, nieco powyżej poziomu 0,774 – i myślę, że jakby nas o 6:30 „kangury” zaskoczyli – to tam będziemy lecieć…

AUD/USD 4 kwietnia 2022; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts