scenariusz na stopę bezrobocia w Nowej Zelandii – 4 maja 2022

scenariusz na stopę bezrobocia w Nowej Zelandii – 4 maja 2022

analiza live NZDJPY NZDUSD strategia na dane

Australia dała czadu – co prawda nie trafiłem z prognozą wysokości zwyżki stóp procentowych, ale ruch na parze AUD/NZD niesamowity 🙂 Zobaczymy czy kiwi da nam zarobić na koniec tego dnia roboczego – czyli tuż przed pierwszą w nocy 4 maja… #NieŚpięBoCzekamNaDane…

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Poprzedni odczyt

Nowa Zelandia podaje dane za cały kwartał. I tak w Q4 2021 mieliśmy stopę bezrobocia na poziomie 3,2%. I jest to najniższa stopa bezrobocia od 1986 roku, dokąd sięgają moje dane o tym wskaźniku gospodarczym…

źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

Prognozy na stopę bezrobocia w Nowej Zelandii na 4 maja 2022 o 00:45

Prognozy mówią o pozostaniu na poziomie 3,2%.

Scenariusz na stopę bezrobocia w Nowej Zelandii na 4 maja 2022 o 00:45

dalszy spadek wydaje się bardzo mało prawdopodobny. Więc rozegrajmy potencjalne pogorszenie sytuacji, czyli wzrost stopy bezrobocia do 3,4% lub wyżej… Tylko jaką parę walutową wybrać?

NZD/USD

Jak wspomniałem przy scenariuszu na Australię, mamy w środę, 4 maja decyzję FED, więc dolar jest mocno męczony w tym tygodniu pod to wydarzenie. Jednak chciałbym pokazać w jakim miejscu jesteśmy, bowiem z bardzo długoterminowej (interwał dzienny – D1) analizy potencjał a głębsze walnięcie jest – jak sięgniemy do Q3 2019! Generalnie, jakby był bardzo wysoki odczyt, jakiś lokalny flashcrash na stopie bezrobocia typu >4,0% to spadek do 0,62 jest jak najbardziej możliwy…. Gdyby nie FED, który może namieszać (albo doprowadzić do realizacji zysków). Generalnie zjazd do 0,62 w ciągu kilku godzin jest mało prawdopodobny, ale okolice 0,633/0,635 jako take profit przy dużej niespodziance już wydaje się realnym celem.

NZD/USD 3 maja 2022; interwał D1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

NZD/JPY

Bardziej zachowawczy wybór, to para z jenem japońskim. tutaj dalsze osłabienie daje nam fajny zakres do take profit – w postaci strefy między „psychologicznym 83,0 a 82,7 wyznaczonym przez fibo 38,2%. Otwarte na odczyt będę miał oba instrumenty (NZD/USD oraz NZD/JPY), ale wyższe prawdopodobieństwo jest, że będę szukał pozycji na NZD/JPY.

NZD/JPY 3 maja 2022; interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts