scenariusz na stopy procentowe w Kanadzie - 26 stycznia 2022

scenariusz na stopy procentowe w Kanadzie – 26 stycznia 2022

analiza live CADJPY strategia na dane

Nim rynek oszaleje z powodu decyzji i jastrzębiego/gołębiego tonu FED dziś o 20:00, mamy wcześniej, bo o 16:00, decyzję Banku Kanady o stopach procentowych…

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Sytuacja lokalna w Kanadzie

Ostatni odczyt inflacji w Kanadzie pokazał nam wynik +4,8%, zgodny z prognozami i o -0,1 pp m/m niższy. W przypadku inflacji to najwyższy odczyt inflacyjny w XXI wieku – wysoką inflację mieliśmy także w marcu 2003 roku na poziomie +4,7%.

Stopa bezrobocia w grudniu spadła nam o -0,1 pp /m do 5,9% (prognozowano stopę bezrobocia 6,0%). Dla Kanady w XXI wieku (ale przed pandemią) stopa bezrobocia w przedziale 5,3% – 6,0% była normą.

decyzja ws. stóp procentowych w Kanadzie 26 stycznia 2022 o 16:00

Bank Kanady potrafi zaskoczyć. Wiemy to po wrześniu 2017, gdy niespodziewanie podnieśli oni stopy procentowe o 0,25 pp. Dlatego nie ukrywam, że chciałbym aby i teraz Bank Kanady zaskoczył analityków i na podstawie najwyższej od ponad 20 lat inflacji zdecydował się na podniesienie stóp procentowych. Tym bardziej, że dochody państwowe mają całkiem niezłą perspektywę dzięki wysokim cenom ropy naftowej i złota…

Dlatego poniższy scenariusz rozpisuję dla niespodziewanej podwyżki stóp procentowych w Kanadzie.

sytuacja na CAD/JPY

Na wykresie dziennym (D1) widać rozpoczęty na koniec grudnia trend wzrostowy, który w ostatnim czasie zaliczył 50% korektę.

CAD/JPY 26 stycznia 2022, interwał D1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

Ponieważ na wykresie godzinowym mamy linie fibo z wykresu dziennego dość blisko aktualnego na godzinę 15:00 poziomu, to oznaczyłem we własnym zakresie potencjalny zasięg dla pierwszych 3-4 kwadransów po wzroście stóp procentowych w Kanadzie – czyli poziom 91,6. I mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Banku Kanady – liczę na Ciebie!

CAD/JPY 26 stycznia 2022, interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts