scenariusz na stopy procentowe w Kanadzie - 8 grudnia 2021

scenariusz na stopy procentowe w Kanadzie – 8 grudnia 2021

analiza live CADJPY strategia na dane

Dziś decyzja o stopach procentowych w Kanadzie. Te w Polsce mnie nie interesują, jako, że waluty bananowe są poza moim kręgiem zainteresowań 😉

reklama:

Strategia na dane

Dla przypomnienia – wpis ten stanowi moje przygotowanie do realizacji mojego podejścia do inwestowania na danych makroekonomicznych. Wszystkie materiały w tym zakresie znajdziecie w dedykowanym wpisie na blogu Prywatny INV€$TOR.

Sytuacja lokalna

Inflacja w Kanadzie jest całkiem spora, bo ostatni odczyt pokazał +4,7% r/r.

PKB tego północnoamerykańskiego kraju w Q3 2021 wzrosło o +5,4% r/r. Co jest niezłym wynikiem, bowiem Q3 2020 było już z lżejszymi obostrzeniami na całym świecie.

decyzja ws. stóp procentowych w Kanadzie 8 grudnia 2021 o 16:00

Patrząc po powyższych odczytach czyli relatywnie wysokiej inflacji przy wysokim wzroście gospodarczym pokazuje, że potencjał do podwyżek stóp procentowych, mających nieco ograniczyć inflację są możliwe. Jednocześnie coraz więcej informacji dotyczących wariantu Omicron koronawirusa pokazuje, że jest on relatywnie łagodny i nie tak zaraźliwy jak na początku sądzono. To może dać impuls do niespodziewanego wzrostu stóp procentowych – co jak wiemy z założeń strategii na danych jest przeze mnie pożądane.

Prognozy analityków mówią o utrzymaniu sto procentowych w Kanadzie na niezmienionym poziomie 0,25%.

sytuacja na CAD/JPY

Do rozgrywki tradycyjnie wybiorę lokalną parę walutową z jenem japońskim. Dlaczego nie USD/CAD? Dolar może mieć silny wpływ i ograniczyć potencjał umocnienia CAD w razie niespodziewanej podwyżki stóp procentowych. Na godzinowym (H1) wykresie CAD/JPY naciągnąłem poziomy Fibonacciego od październikowego (21/10) szczytu do dołka z 5 grudnia. Te poziomy wyznaczą nam TP1, zwłaszcza że aktualnie mamy od 6 grudnia trend wzrostowy i, dzisiaj „przestrzelony”, opór na 90,0. Więc zapowiada się całkiem fajny potencjał z dolotem do 91,0, a nawet 91,6 (to już moja własna linia) w razie niespodzianki…

CAD/JPY 8 grudnia 2021, interwał H1; źródło: Reuters Eikon dzięki uprzejmości Traderteam.pl

POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts