sekwencja tygodniowa

sekwencja tygodniowa – 18. tydzień 2019

analiza live DAX indeks dolara (DXY) ropa WTI statystyka złoto

Sekwencja tygodniowa to kolejny element wyciągnięty z raportów Trading Day of the Month, które tworzę zainspirowany pracą L. Williamsa.  Dzisiaj sekwencja na tydzień 18. 2019 roku czyli okres od 29 kwietnia do 3 maja 2019.

reklama:

Sekwencja podaje czy mamy w ciągu najbliższych dni tradingowych trafia się jednokierunkowy (max 1. dzień o przeciwnym kierunku) cykl na danym instrumencie. Statystyka mówi o średniej sile sygnału z tych dni. Statystyki na konkretny dzień publikuję każdego ranka na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.

  • DAX: brak sekwencji tygodniowej zarówno dla długiej jak i krótkiej próby;
  • WTI: od wtorku sekwencja spadkowa (67,5%) dla 10-letniej próby;
  • złoto: dla długiej próby mamy sekwencję wzrostową  (64,75%) z korektą w środę (55%), z kolei dla 10-letniej próby nie mamy sekwencji;
  • indeks dolara (DXY): brak sekwencji na ten tydzień.

Siła sygnałów

Jak widać DAX nie generuje żadnej sekwencji, intraday’owo warto zwrócić uwagę na 2 maja, kiedy będziemy mieli dość silny sygnał dla długiej próby.

Z kolei indeks dolara nie generuje sekwencji, ale mamy silny sygnał intraday’owy w czwartek.

Ropa WTI w tym tygodniu najsilniejszy sygnał generuje w środę, ma też sekwencję spadkową od wtorku.

Złoto daje sekwencję dla długiej próby, jednak przełom miesiąca oznacza, że we wtorek mamy mniejszą niż zazwyczaj próbę, bo tylko 27 lat zamiast 44. Intraday’owo mamy silny sygnał na 1 maja z 10-letniej próby.

Statystyki na każdy dzień są publikowane, jak wspomniałem, codziennie na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze. Silny sygnał oznacza dla mnie ponad 70% dla długiej próby (minimum 15 lat) lub ponad 80% dla próby dziesięcioletniej (12-letniej w przypadku indeksu dolara). W przypadku nałożenia się silnych sygnałów statystycznych dla długoterminowej i 10-letniej próby mamy swego rodzaju statystyczną kumulację czyli ten poszukiwany Trading Day of the Month.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts