sekwencja tygodniowa

sekwencja tygodniowa – 17. tydzień 2019

analiza live DAX indeks dolara (DXY) ropa WTI statystyka złoto

Sekwencja tygodniowa to kolejny element wyciągnięty z raportów Trading Day of the Month, które tworzę zainspirowany pracą L. Williamsa.  Dzisiaj sekwencja na tydzień 17. 2019 roku czyli okres od 22 do 26 kwietnia 2019.

reklama:

Sekwencja podaje czy mamy w ciągu najbliższych dni tradingowych trafia się jednokierunkowy (max 1. dzień o przeciwnym kierunku) cykl na danym instrumencie. Statystyka mówi o średniej sile sygnału z tych dni. Statystyki na konkretny dzień publikuję każdego ranka na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.

W tym tygodniu mamy poniedziałek wielkanocny, który jest dniem wolnym w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Amerykańska giełda pracuje normalnie. Tak więc tylko DAX ma krótki, 4-dniowy tydzień.

  • DAX: brak sekwencji zarówno dla 24-letniej jak i 10-letniej próby.
  • WTI: 24-letnia próba pokazuje sekwencję całotygodniową long o szansach 58,25% z korektą w środę (58%), z kolei 10-letnia próba nie generuje sekwencji wg w/w założeń.
  • złoto: 44-letnia próba nie generuje sekwencji, 10-letnia próba pokazuje od wtorku sekwencję long z szansą 62,5%.
  • indeks dolara (DXY): 12-letnia próba pokazuje sekwencję short o 70% szansie z korektą w środę (67%).

Siła sygnałów

Indeks dolara generuje całkiem silną sekwencję z poniedziałkowym, bardzo silnym sygnałem intraday’owym.

Ropa WTI pozostaje ze słabą sekwencją, bez silnych sygnałów dziennych.

Złoto dla 10-letniej próby ma całkiem wysokie szanse na sekwencję, ale brak silnych sygnałów intraday’owych.

Statystyki na każdy dzień są publikowane, jak wspomniałem, codziennie na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze. Silny sygnał oznacza dla mnie ponad 70% dla długiej próby (minimum 15 lat) lub ponad 80% dla próby dziesięcioletniej. W przypadku nałożenia się silnych sygnałów statystycznych dla długoterminowej i 10-letniej próby mamy swego rodzaju statystyczną kumulację czyli ten poszukiwany Trading Day of the Month.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts