DAX

odczyt PMI w Europie – rozegranie 18/04/2019

DAX EURUSD

Dzisiaj mieliśmy w Europie dwa fajne odczyty dotyczące wskaźnika PMI. Jak nie wiecie jakie dane mają wpływ na rynek albo czym jest PMI to polecam mój materiał z Comparic24.tv poświęcony tym najróżniejszym skrótom z kalendarza ekonomicznego dostępny pod tym linkiem.

reklama:

A póki co zerknijmy co nam przyniosły europejskie odczyty w Wielki Czwartek 18 kwietnia 2019

Kalendarz

źródło: Reuters Eikon

Tak wyglądały odczyty dotyczące PMI dla Niemiec o 9:30 i dla całej eurostrefy o 10:00

DAX

Co tu dużo ukrywać, rozegranie klasyczne, według założeń strategii i otwarcie pozycji w 6. sekundzie po publikacji. Efekt widać wyraźnie na wykresie:

źródło: xStation 5

22 sekundy w pozycji dały przyzwoite 9,6 pipsa na plus i wygląda na to, że złapałem dołek na świeczce M1. Dlaczego nie trzymałem dłużej? Bo zaczynali kombinować, dlatego uważam, że wyszedłem w dobrym momencie.

EUR/USD

Mając gorsze odczyty z Niemiec, dość oczywistym jest że i w eurostrefie można się spodziewać gorszego odczytu. Jednak skoro można się spodziewać to może być na niego mniejsza reakcja. I w sumie była, ale wpierw wykres:

źródło: xStation 5

6,3 pipsa na plus, de facto w 31 sekund (wykres błędnie pokazuje, że pozycję zamknąłem na kolejnej M1nce), co oznacza, że ruch był mniejszy – skoro na niemieckim indeksie w mniejszym czasie zrobiłem o 30% więcej to widać, że rynek był na to częściowo przygotowany i tylko paru nieprzygotowanych się dołączyło do rynku.

Podsumowanie

Obie pozycje, mimo że diametralnie różne w rozmiarze (0,3 lota na DAX VS 1 lot na EUR/USD) to jednak kosztowo i wartościowo były zbliżone. Stąd też mogę śmiało stwierdzić, że dzisiejsze publikacje odczytów PMI dały mi 15,9 pipsów 🙂 Jestem zadowolony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts