sekwencja tygodniowa

sekwencja tygodniowa – 19. tydzień 2019

DAX indeks dolara (DXY) ropa WTI statystyka złoto

Sekwencja tygodniowa to kolejny element wyciągnięty z raportów Trading Day of the Month, które tworzę zainspirowany pracą L. Williamsa.  Dzisiaj sekwencja na tydzień 19. 2019 roku czyli okres od 6 do 10 maja 2019.

reklama:

Sekwencja podaje czy mamy w ciągu najbliższych dni tradingowych trafia się jednokierunkowy (max 1. dzień o przeciwnym kierunku) cykl na danym instrumencie. Statystyka mówi o średniej sile sygnału z tych dni. Statystyki na konkretny dzień publikuję każdego ranka na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.

  • DAX: brak sekwencji zarówno z 24-letniej jak i 10-letniej próby;
  • WTI: od poniedziałku do czwartku mamy sekwencję wzrostową (60,5%) dla próby 36-letniej, z kolei dla próby 10-letniej nie ma sekwencji;
  • złoto: brak sekwencji zarówno z 44-letniej jak i 10-letniej próby;
  • indeks dolara (DXY): od wtorku mamy sekwencję wzrostową (66,5%) dla 12-letniej próby.

Siła sygnałów

Niemiecki indeks ma statystycznie bardzo słaby tydzień przed sobą z masą mieszanych danych. Najlepszy dzień do handlu wg statystyki będzie w piątek – zasięg nawet 185 pkt w jedną sesję.

Z kolei indeks dolara pokazuje fajną sekwencję, która średnio powinna dać $1,39k ruchu, ze średnimi obsunięciami niższymi niż $0,25 dziennie! Środa i czwartek to najwyższe prawdopodobieństwo wzrostów w tym tygodniu.

Ropa WTI daje nam potencjał wzrostu o średnio $2,06 na baryłce, ze średnimi obsunięciami poniżej $0,35 dziennie.

Złoto pozostaje bez jednoznacznie silnych sygnałów w tym tygodniu. Relatywnie najlepsze statystycznie dni do rozgrywania na złocie przypadną we wtorek i w czwartek.

Statystyki na każdy dzień są publikowane, jak wspomniałem, codziennie na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze. Silny sygnał oznacza dla mnie ponad 70% dla długiej próby (minimum 15 lat) lub ponad 80% dla próby dziesięcioletniej. W przypadku nałożenia się silnych sygnałów statystycznych dla długoterminowej i 10-letniej próby mamy swego rodzaju statystyczną kumulację czyli ten poszukiwany Trading Day of the Month.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts