sekwencja tygodniowa

sekwencja tygodniowa – 21. tydzień 2019

DAX FTSE100 indeks dolara (DXY) ropa WTI statystyka złoto

Sekwencja tygodniowa to kolejny element wyciągnięty z raportów Trading Day of the Month, które tworzę zainspirowany pracą L. Williamsa.  Dzisiaj sekwencja na tydzień 21. 2019 roku czyli okres od 20 do 24 maja 2019.

reklama:

Sekwencja podaje czy mamy w ciągu najbliższych dni tradingowych trafia się jednokierunkowy (max 1. dzień o przeciwnym kierunku) cykl na danym instrumencie. Statystyka mówi o średniej sile sygnału z tych dni. Statystyki na konkretny dzień publikuję każdego ranka na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.

  • DAX: brak sekwencji zarówno długoterminowej jak i dla 10-letniego okresu;
  • FTSE100: brak sekwencji długoterminowej, ale dla 10-letniego okresu od wtorku wchodzimy w sześciodniową sekwencję longową (74%) z korektą w czwartek (70%);
  • WTI: długoterminowa sekwencja wzrostowa (62,75%) z korektą w środę (58%), brak sekwencji w próbie 10-letniej;
  • złoto: brak sekwencji zarówno długoterminowej jak i dla 10-letniego okresu;
  • indeks dolara (DXY): brak sekwencji długoterminowej.

Dla przypomnienia, 27 maja (piszę o tej dacie, ponieważ mamy ciągnącą się statystykę na FTSE100!) jest wolny dzień w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych! Czyli dni tradingowe dla tych rynków przesuwają się o jeden!

Siła sygnałów

Niemiecki indeks DAX nie wykazuje żadnej sekwencji, natomiast potencjał intraday’owych sygnałów jest wart do obserwowania we wtorek oraz (zwłaszcza) w piątek.

Brytyjski indeks FTSE100 startuje we wtorek z fajną sekwencją zgodną z założeniami, z czego ostatniego dnia (29 maja) mamy bardzo słabą statystykę (60%), ale gdy odejmiemy ten dzień z powyższych wyliczeń to mamy sekwencję z siłą 77,5% i zasięgiem do 161 punktów, a czwartkowa korekta może wynieść do 85 punktów!

Z kolei indeks dolara pokazuje niepełną sekwencję od środy, trzy dni wzrostowe, z czego dwa pierwsze z całkiem fajną statystyką i zasięgiem +$1,9 tysiąca.

Ropa WTI daje nam dość słabą sekwencję, ale gdyby ją wykorzystać to możemy złapać z rynku średnio $2,28 ruchu z korektą średnio na $0,64. Maksymalne zasięgi w tej sekwencji wynoszą aż $10,2 z korektą na prawie $4. Najciekawsze dni dla ropy WTI to wtorek i środa dla 10-letniego okresu.

Złoto pozostaje bez sekwencji i jednoznacznie silnych sygnałów w tym tygodniu. Cały tydzień intraday’owo również będzie słaby do rozgrywania pod kątem statystycznym.

Statystyki na każdy dzień są publikowane, jak wspomniałem, codziennie na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze. Silny sygnał oznacza dla mnie ponad 70% dla długiej próby (minimum 15 lat) lub ponad 80% dla próby dziesięcioletniej. W przypadku nałożenia się silnych sygnałów statystycznych dla długoterminowej i 10-letniej próby mamy swego rodzaju statystyczną kumulację czyli ten poszukiwany Trading Day of the Month.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts