sekwencja tygodniowa

sekwencja tygodniowa – 8. tydzień 2020

DAX Dow Jones EUROSTOXX 50 EURUSD FTSE100 gaz ziemny indeks dolara (DXY) NASDAQ Nikkei225 ropa Brent ropa WTI S&P500 statystyka WIG20 złoto

Sekwencja tygodniowa to kolejny element wyciągnięty z raportów Trading Day of the Month, które tworzę zainspirowany pracą L. Williamsa.  Dzisiaj sekwencja na 8. tydzień 2020 roku czyli okres od 17 do 21 lutego 2020 roku.

reklama:

Czym jest sekwencja?

Sekwencja podaje czy mamy w ciągu najbliższych dni tradingowych trafia się jednokierunkowy (max 1. dzień o przeciwnym kierunku) cykl na danym instrumencie. Statystyka mówi o średniej sile sygnału z tych dni. Statystyki na konkretny dzień publikuję dzień wcześniej wieczorem na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.

Dokładniejszy opis metodologii i potencjalnego wykorzystania publikowanych statystyk możecie przeczytać we wpisie codzienna statystyka – o co chodzi? Jednocześnie w kategorii statystyka (projekt) na blogu Prywatny INV€$TOR znajdują się podsumowania dotyczące skuteczności prezentowanych statystyk.

Zmiany w sekwencji

Statystyki uznaję za silne od pewnych poziomów, a sekwencje liczyłem całkowicie. Od lutego 2020 to zmieniam – sekwencję będę uznawał od 60,00% za wartą jakiejś uwagi…

Dni wolne

USA ma wolne w poniedziałek, 17 lutego 2020.

Sekwencja tygodniowa

 • DAX: brak sekwencji;
 • FTSE100: brak sekwencji;
 • WIG20: brak sekwencji;
 • WTI: brak sekwencji;
 • złoto:  brak sekwencji dla próby 45-letniej, sekwencja wzrostowa (70,00%) z korektą w środę dla próby 10-letniej;
 • indeks dolara (DXY): brak sekwencji;
 • S&P500: brak sekwencji dla 20-letniej próby, sekwencja wzrostowa (67,50%) od wtorku dla 10-letniej próby;
 • NASDAQ: brak sekwencji;
 • Dow Jones: brak sekwencji;
 • Nikkei 225: brak sekwencji;
 • Brent: brak sekwencji;
 • Eurostoxx 50: brak sekwencji;
 • EURUSD: brak sekwencji;
 • NatGas: brak sekwencji.

Siła sygnałów

Niemiecki indeks DAX brak sekwencji; silny* sygnał intraday’owy w czwartek ze średnim zasięgiem 53,32.

Brytyjski indeks FTSE 100 brak sekwencji; brak silnych* sygnałów intraday’owych.

Polski indeks WIG20 brak sekwencji; silny* skumulowany sygnał intraday’owy we wtorek ze średnim zasięgiem w przedziale 25,53-18,36 punktu.

Europejski indeks Eurostoxx 50 brak sekwencji, brak silnych* sygnałów intraday’owych.

Japoński indeks Nikkei 225 brak sekwencji, silny* sygnał intraday’owy we wtorek ze średnim zasięgiem 122,25 punktu.

Ropa Brent brak sekwencji, silny* sygnał intraday’owy w poniedziałek ze średnim zasięgiem $2,20, silny* skumulowany sygnał intraday’owy we wtorek ze średnim zasięgiem w przedziale $3,45-$1,16.

Ropa WTI brak sekwencji, silny* sygnał intraday’owy we wtorek ze średnim zasięgiem $0,58, silny* sygnał intraday’owy w piątek ze średnim zasięgiem $1,38.

Złoto sekwencja o średnim zasięgu $32,54, silny* sygnał intraday’owy w poniedziałek ze średnim zasięgiem $6,44.

Indeks dolara (DXY) brak sekwencji, brak silnych* sygnałów intraday’owych.

S&P500 sekwencja ze średnim zasięgiem 35,41 punktu, silny* sygnał intraday’owy we wtorek ze średnim zasięgiem 10,34 punktu, silny* sygnał intraday’owy w środę ze średnim zasięgiem 10,11 punktu.

NASDAQ brak sekwencji, silny* sygnał intraday’owy w środę ze średnim zasięgiem 16,24 punktu.

Dow Jones brak sekwencji, silny* sygnał intraday’owy w środę ze średnim zasięgiem 112,57 punktu.

EURUSD brak sekwencji, silna* statystyka intraday’owa we wtorek ze średnim zasięgiem €0,00654.

NatGas brak sekwencji, silna* statystyka intraday’owa w środę ze średnim zasięgiem $0,111, silna* statystyka intraday’owa w czwartek ze średnim zasięgiem $0,060.

Publikacje statystyk

Statystyki na każdy dzień są publikowane na fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze dzień wcześniej, pomiędzy 19:30 a 20:00.

Silny sygnał

*Silny sygnał oznacza dla mnie ponad 70% dla długiej próby (minimum 12 lat) lub ponad 80% dla próby dziesięcioletniej. W przypadku nałożenia się silnych sygnałów statystycznych dla długoterminowej i 10-letniej próby mamy swego rodzaju statystyczną kumulację czyli ten poszukiwany Trading Day of the Month. W przypadku kumulacji zasięg podaję w przedziale gdzie pierwsza wartość jest dla próby długoterminowej a druga dla próby 10-letniej.

Wszystkie statystyki są publikowane dzień wcześniej wieczorem (między 19:30 a 20:00) na moim fanpejdżu na Facebook’u oraz na Twitterze.

5 thoughts on “sekwencja tygodniowa – 8. tydzień 2020

 1. Boguszu, śledzę Twój profil (zwłaszcza sekwencje) z dużym zainteresowaniem. Mam jednak zawsze zagwozdkę w takiej sytuacji:
  DAX: brak sekwencji;
  a jednocześnie
  Niemiecki indeks DAX brak sekwencji; silny* sygnał intraday’owy w czwartek ze średnim zasięgiem 53,32.

  Co oznacza ten sygnał z czwartku? S czy L, czy może nie jest to określone?
  Pozdrawiam serdecznie

  1. na moich socialmediach, w grupie M1 na FB oraz na Telegramowej grupie Trading Club Szczecin podaję dzień wcześniej ~19:30 statystyki na kolejny dzień roboczy. Zapis o którym mówisz wynika z tego, że nie ma jednego kierunku w statystykach intraday’owych, ale pojawia się silny dzień, w tym wypadku w środę. Jaki to kierunek to będzie podane w czwartek.

   1. dzięki za szybką odpowiedź. Rozumiem, że info będzie wieczorem w środę (nie w czwartek) i że to, że teraz nie ma tej informacji, to wynik przyjętej przez Ciebie polityki w kwestii zarządzania tą informacją. Mam rację?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts