Today in USA – wtorek 21 kwietnia 2020

koronawirus Today in USA

Wtorkowy, Today in USAComparic24, zgodnie z nową ramówką o 14:00! Czego możecie się spodziewać w tym programie?

reklama:

A w dzisiejszym odcinku między innymi:

  • aktualizacja wirusa;
  • sytuacja na WTI – dlaczego poniżej $0 za baryłkę;
  • General Electric
  • Firmy lotnicze USA
  • IBM i jego wyniki kwartalne

Zapraszam serdecznie od 14:00 do oglądania!

Przeczytaj wszystkie aktualności z dzisiaj!

https://youtu.be/9C4IEmAgCSI

Spis aktualności:

  • Poniedziałkowe popołudnie przyniosło nam historyczne wydarzenie: ceny ropy spadły poniżej zera, osiągając w pewnym momencie ponad -$37 za baryłkę. Całość dotyczy tylko majowych kontraktów, których termin wygasania przypada dzisiaj. Kontrakty na WTI charakteryzują się koniecznością fizycznej dostawy, a pojęcie „majowy” determinuje czas odbioru (między 1 a 31 maja). Ze względu na brak przestrzeni magazynowych (magazyny zapełnione w ~60% z dostępnych około ~80%), wciąż technicznie bardzo ograniczone możliwości eksportowe z USA (poniżej 3 mln baryłek dziennie) i koronawirusowe spowolnienie gospodarek wpływające negatywnie na możliwości transportu i chęć zakupów, fakt dopłacania do baryłki ropy zamiast (znacznie droższego) zamykania wydobycia jest zwykłym rachunkiem ekonomicznym. Pomijając fakt, że kontrakt kontraktem, na jednej ze stron śledzących fizyczne dostawy dopłaty wahały się od $46,34 do $49,03. Za asfalt dopłacano nawet ponad $54…
ropa WTI kontrakt majowy (interwał D1); źródło: Reuters Eikon

 

wyceny ropy WTI w fizycznej dostawie na dzień 20/04/2020; źródło: mercuria.com
  • Departament Skarbu poinformował o wypłaceniu pierwszej transzy pomocy finansowej dla linii lotniczych w kwocie $2,9 mld. Środki trafiły do 54 mniejszych linii i dwóch dużych graczy na amerykańskim rynku przewozów pasażerskich. Obecne ograniczenia zmniejszyły transport pasażerski o 95%, a United Airlines prognozuje, że w czerwcu wciąż będzie miał o 90% mniejszy popyt niż rok wcześniej. Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego prognozuje straty z powodu pandemii na poziomie $314 mld (+25% względem poprzedniej prognozy). Departament Skarbu ma też do rozdysponowania $4 mld pomocy dla firm od cargo i $3 mld dla lotniskowych firm cateringowych.
  • Klienci IBM rozpoczęli ograniczenia wydatków w związku z pandemią. Mimo to IBM nie planuje wstrzymania dywidendy wynoszącej $1,62 na kwartał ($6,48/r). 70% przychodów IBM stanowią branże, na które przewiduje się umiarkowany lub minimalny wpływ epidemii wirusa, w tym opieka zdrowotna i telekomunikacja. Całkowite przychody IBM w Q1 2020 spadły o 3,4% do $17,57 mld (prognozowano $17,62 mld). Zysk netto spadł do $1,18 mld (z $1,59 mld w Q1 2019),  czyli $1,31/akcję (z $1,78/akcję w Q1 2019). Ostateczny wynik po skorygowaniu wyniósł $1,84/akcję (prognozowano $1,80).
  • General Electric zawarło umowę na kredyt odnawialny w kwocie $15 mld. Umowa wygasa w kwietniu 2023 rok i ma na celu refinansowanie kredytu odnawialnego spółki w kwocie $20 mld, którego termin spłaty był ustalony na maj 2021

Kartka z kalendarza:

  • 20 kwietnia 1972 – Lądownik statku Apollo 16 z astronautami Johnem Youngiem i Charlesem Dukiem wylądował na Księżycu. Była to przedostatnia misja księżycowa z ludzką załogą.

Infografika z aktualizacją zachorowań na koronawirusa na świecie:

infografika z aktualizacją wirusa 20 kwietnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts