trading plan 4/01/2019

daily trading plan DAX Russell 2000

Piątek, 4 stycznia 2019. Co planuję na dziś?

reklama:

Podsumowanie dnia 3 stycznia 2019

Zgodnie z zapowiedziami, walczyłem na rynku. Na danych nie znalazłem realizacji niezbędnych elementów, więc na siłę nie grałem – trzymanie się strategii na danych jest moim wielkim sukcesem osiągniętym pod koniec ubiegłego roku i mam nadzieję, go i w tym kontynuować.

Jeśli chodzi o scalping na niemieckim indeksie to niestety popłynąłem i dzień skończyłem z wynikiem (stratą) -44,60 punktów w 14 transakcjach (2 transakcje na plusie, 5 na break even). Do tego doszła jedna nieudolna próba wejścia w Russell 2000, co też zakończyło się stratą -4,5 punktu na tym amerykańskim indeksie.

Wniosek mam jeden: chciwość czy chęć odrobienia strat jest problemem z którym będę się zmagać w tym roku. Daytrading ma to do siebie, że jest dynamiczny, a ja muszę dopracować swój umysł do zawierania mniejszej liczby transakcji, ale za to z większym prawdopodobieństwem sukcesu.

Kalendarz na 4 stycznia

W kalendarzu dużo, głównie dla rynku północnoamerykańskiego oraz ropy, jednak i Europa ma trochę dzisiaj zaplanowane. Może uda się coś rozegrać na NFP…

źródło: investing.com

Scalping

scalpingDalej będę też szlifował swoje umiejętności na niemieckim indeksie i obserwował rynek amerykański. Opanowanie grupy indeksów (DAX, S&P500, Russell 2000, Nasdaq, Dow Jones) stawiam sobie za długoterminowy cel na ten rok. Kolejne w kolejce będą indeksy Nikkei, FTSE (UK) i CAC40. Co prawda na większości z nich mam już jakąś historię transakcji, jednak chcę je dokładniej poznać, by dołączyć je do moich codziennych strategii.

 

2 thoughts on “trading plan 4/01/2019

  1. Bogusz, czy według Ciebie kalendarz ekonomiczny, którego obecnie używasz (investing) przedstawia dane z możliwie jak najmniejszym opoźnieniem?
    Zgłębiałeś może kiedyś temat pozyskiwania danych nieco wcześniej, np poprzez serwisy audio w czasie rzeczywistym lub jakiś inny, być moze szybszy kalendarz?

    1. Audio raczej nie ma szans, z tego względu że dane trafiają na stronę danego urzędu, nie wiem czy ktoś to odczytuje…
      Co do szybszego kalendarza poślizgi są wszędzie. Mam też platformę CMC, ona ma szybkie dane. Ostatnio także korzystam z platformy Reutersa, ale ona jest płatna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts