trading plan 5/01/2019

daily trading plan

Nowy tydzień, nowe możliwości 🙂

reklama:

Podsumowanie 4/01/2018

Cóż, dwa wejścia w rynek, jedno na DAX (zły timing, później poszło wg analizy) ze stratą 9,5 pkt, drugie to atak na NFP, nie do końca zgodnie ze wszystkimi założeniami scenariusza (ruch był mało dynamiczny), jednak obsuwa zaliczona i 16,5 pipsa  straty. Słabiutko…

Kalendarz 7/01/2018

Dla mnie dzisiejszy dzień w kalendarzu jest praktycznie pusty…

źródło: investing.com

Nie wiem czy ktoś zwraca uwagę na ukraińskie święta, no ale jednak jest ono w kalendarzu… Prócz tego o 16:00 może być trochę ruchu na dolarach z kontynentu północnoamerykańskiego. Ale wątpię by były to znaczące ruchy.

DAX

Dzisiaj kontynuacja nauki skutecznego scalpingu na niemieckim indeksie. Oby lepiej niż czwartek i piątek, bo mi psycha siądzie.

Przewaga statystyczna (dzień tradingowy miesiąca)

Kolejny element, który może pomóc przy tradingu to tzw. przewaga statystyczna zakładająca powtarzalność na rynku. Amerykański trader, Larry Williams, tworzy takie opracowania dla indeksu S&P500. Ja osobiście jestem w trakcie prac nad zestawieniem dla niemieckiego indeksu (wbrew obiegowym opiniom nie jest on tak silnie skorelowany z nowojorskim indeksem) i postaram się wrzucać pewne informacje na ten temat również tutaj.

Wg Larry’ego w 4. dniu tradingowym stycznia mamy 80% szans na wzrosty S&P500 – z czego Larry liczy od otwarcia sesji w USA (15:30)

Wg moich obliczeń, obejmujących lata 1995-2018 mamy dzisiaj 67% szans na wzrosty na DAX, z kolei jeśli spojrzeć na ostatnie 10 lat jako wyznacznik, to szansa na wynik na plusie niemieckiego indeksu wynosi już tylko 40%…

Narzędzia

W weekend otrzymałem dostęp do nowego narzędzia wspomagającego trading, czyli muszę się i jego obsługi nauczyć. Szczegóły już wkrótce 🙂

2 thoughts on “trading plan 5/01/2019

    1. Bo obecnie wciąż ogarniam się organizacyjnie z projektem telewizji Comparic24.tv – to nowy projekt, a mam sporo programów (2 godziny dziennie od poniedziałku do czwartku) więc chwilowo mój trading na tym cierpi. Gdzieś tam mam otwartą od rana platformę na jakiś DAX-owy scalping ale to wszystko.
      Co do narzędzia to postaram się to dokładniej opisać na blogu, żeby było bardziej widoczne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts