trading plan 8/02/2019

EXPO Invest Cuffs 2019

Wow, miesiąc od ostatniego wpisu. Widać, że czasu brakuje niestety 🙁

A czy TY już polubiłeś Prywatnego INV€$TORa na Fejsie? 😉

Strategia na dane

Dziś sensownym odczytem jest rynek pracy w Kanadzie o 14:30. Jednak co muszę podkreślić, strategia na danych ostatnio słabiej sobie radzi, więc trzeba uważać. Osobiście bardzo zredukowałem rozmiar swoich pozycji na danych, zbyt duży wpływ mają globalne niewiadome, czyli:

  • wojna handlowa USA-Chiny
  • Brexit
  • sytuacja w Wenezueli

W przypadku tych dwóch pierwszych punktów są wyznaczone deadline’y na marzec, kiedy to powinniśmy poznać rozwiązania tych sytuacji.

Surowce

Silny dolar w połączeniu z brakiem raportów od amerykańskiego departamentu rolnictwa czy CFTC mnie skutecznie trzymają z daleka od tego rynku, zwłaszcza, że ulubiona kawa jest w konsolidacji niewiele szerszej od spreadu więc potencjalny zysk jest niewielki…

DAX

Scalping na DAX w moim przypadku to nadal ogarnianie metodologii PSV od Maksa Bączkowskiego, z czego już zaczynam to ogarniać (a przynajmniej tak wychodzi ze stanu mojego konta tradingowego. Samą strategię macie opisaną na portalu Comparic.pl i licznych webinarach Maksa na YouTube’ie.

A jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to zagłosujcie na Maksa w konkursie InvestCuffss (dzisiaj, bo zaraz się kończy termin głosowania!) na Osobowość Roku. Kto jak kto, ale ten człowiek na to zasłużył!

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*