trading plan 8/02/2019

daily trading plan

Wow, miesiąc od ostatniego wpisu. Widać, że czasu brakuje niestety 🙁

reklama:

Strategia na dane

Dziś sensownym odczytem jest rynek pracy w Kanadzie o 14:30. Jednak co muszę podkreślić, strategia na danych ostatnio słabiej sobie radzi, więc trzeba uważać. Osobiście bardzo zredukowałem rozmiar swoich pozycji na danych, zbyt duży wpływ mają globalne niewiadome, czyli:

  • wojna handlowa USA-Chiny
  • Brexit
  • sytuacja w Wenezueli

W przypadku tych dwóch pierwszych punktów są wyznaczone deadline’y na marzec, kiedy to powinniśmy poznać rozwiązania tych sytuacji.

Surowce

Silny dolar w połączeniu z brakiem raportów od amerykańskiego departamentu rolnictwa czy CFTC mnie skutecznie trzymają z daleka od tego rynku, zwłaszcza, że ulubiona kawa jest w konsolidacji niewiele szerszej od spreadu więc potencjalny zysk jest niewielki…

DAX

Scalping na DAX w moim przypadku to nadal ogarnianie metodologii PSV od Maksa Bączkowskiego, z czego już zaczynam to ogarniać (a przynajmniej tak wychodzi ze stanu mojego konta tradingowego. Samą strategię macie opisaną na portalu Comparic.pl i licznych webinarach Maksa na YouTube’ie.

A jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to zagłosujcie na Maksa w konkursie InvestCuffss (dzisiaj, bo zaraz się kończy termin głosowania!) na Osobowość Roku. Kto jak kto, ale ten człowiek na to zasłużył!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts