dzień 105 – 10/10/2017
Wracając do tradingu na danych zaczynamy „normalny” tydzień od wtorku, 10 października. Zaczęło się od Kanady…
USD/CAD
Liczba zezwoleń na budowę w Kanadzie miała wartość sporo niższą od oczekiwanej, bowiem aż -5,5% w stosunku do 1,0% spadku jakiego oczekiwali inwestorzy. Dlatego o 14:30:07 wziąłem 6 lotów (21 847,50 zł depozytu) pary dolarów północnoamerykańskich przy cenie $1,25067. Niestety, kurs się skonsolidował, jednak wierzyłem w granicę $1,25. O 20:11 kurs nadal nie kreował sygnałów na dalsze wzrosty, jednak był na poziomie $1,25102 więc zdecydowałem o zamknięciu pozycji. Dało mi to 609,40 złotych zysku brutto czyli 493,61 złotych netto. Przyzwoity, choć niezachwycający wynik.
Cześć, mam takie pytanie. Czy pomoglbys mi wybrać najważniejsze wydarzenia makro odnośnie par walutowych USDCAD, EURUSD, EURJPY, GBPJPY, GBPUSD, USDJPY? Obecnie z tego co obserwuje to jest ich dużo, a w większości nie wpływają na rynek. Z góry dziękuje za pomoc 🙂
Generalnie zadałeś bardziej skomplikowane pytanie niż tylko lista danych. Prócz samej ważności danych jest kwestia ich zgodności z prognozą (o tym mówiłem podczas wykładu w XTB: http://www.prywatnyinvestor.com/nagranie-spotkania-xtb-trading-club/ )a także, co ostatnio zauważyłem też sentymentu rynkowego.
Pokrótce odpowiadając zwracaj uwagę na dane CPI (inflacja), GDP (PKB) oraz bezrobocie. W tym miesiącu mieliśmy fajną sytuację w USA dotyczącą NFP – silniejsze od tego odczytu ponownie okazała się stopa bezrobocia w USA.
Na parę USDCAD uważaj, bo często publikacje z USA i Kanady są w tym samym czasie i mogą wywoływać odmienne ruchy niż wynikałoby to x danych z samej Kanady.
Okej, dzięki wielkie 🙂
Śledzę Twojego bloga i czekam na kolejne wpisy!
PS. Fajnie by było jakbyś opisywał jeszcze dokładniej czym się sugerowałeś zajmując pozycje.
Jeśli chodzi o wchodzenie na rynek na danych to przede wszystkim reakcja na same dane oraz ruch rynku.
Natomiast na surowcach robię analizy i często publikuję te informacje