dzień 105 – 10/10/2017

USDCAD

Wracając do tradingu na danych zaczynamy „normalny” tydzień od wtorku, 10 października. Zaczęło się od Kanady…

reklama:

USD/CAD

Liczba zezwoleń na budowę w Kanadzie miała wartość sporo niższą od oczekiwanej, bowiem aż -5,5% w stosunku do 1,0% spadku jakiego oczekiwali inwestorzy. Dlatego o 14:30:07 wziąłem 6 lotów (21 847,50 zł depozytu) pary dolarów północnoamerykańskich przy cenie $1,25067. Niestety, kurs się skonsolidował, jednak wierzyłem w granicę $1,25. O 20:11 kurs nadal nie kreował sygnałów na dalsze wzrosty, jednak był na poziomie $1,25102 więc zdecydowałem o zamknięciu pozycji. Dało mi to 609,40 złotych zysku brutto czyli 493,61 złotych netto. Przyzwoity, choć niezachwycający wynik.

4 thoughts on “dzień 105 – 10/10/2017

 1. Cześć, mam takie pytanie. Czy pomoglbys mi wybrać najważniejsze wydarzenia makro odnośnie par walutowych USDCAD, EURUSD, EURJPY, GBPJPY, GBPUSD, USDJPY? Obecnie z tego co obserwuje to jest ich dużo, a w większości nie wpływają na rynek. Z góry dziękuje za pomoc 🙂

  1. Generalnie zadałeś bardziej skomplikowane pytanie niż tylko lista danych. Prócz samej ważności danych jest kwestia ich zgodności z prognozą (o tym mówiłem podczas wykładu w XTB: http://www.prywatnyinvestor.com/nagranie-spotkania-xtb-trading-club/ )a także, co ostatnio zauważyłem też sentymentu rynkowego.
   Pokrótce odpowiadając zwracaj uwagę na dane CPI (inflacja), GDP (PKB) oraz bezrobocie. W tym miesiącu mieliśmy fajną sytuację w USA dotyczącą NFP – silniejsze od tego odczytu ponownie okazała się stopa bezrobocia w USA.
   Na parę USDCAD uważaj, bo często publikacje z USA i Kanady są w tym samym czasie i mogą wywoływać odmienne ruchy niż wynikałoby to x danych z samej Kanady.

   1. Okej, dzięki wielkie 🙂
    Śledzę Twojego bloga i czekam na kolejne wpisy!
    PS. Fajnie by było jakbyś opisywał jeszcze dokładniej czym się sugerowałeś zajmując pozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts