dzień 3 – 04/07/2016

złoto

Inwestowanie na platformach foreksowych jest bardzo dynamiczne i wymaga poświęcenia temu czasu. No chyba, że ma ktoś spory kapitał i może trzymać otwartą pozycję przez parę tygodni, ale mnie to nie dotyczy…

Tak więc dzisiaj o inwestowaniu, nie inwestowaniu i czynnikom wpływającym na ceny w ujęciu globalnym 😉 Wbrew pozorom warto się zapoznać z wpisem, gdyż wciąż będzie o tym co ważne….

4 lipca to Święto Niepodległości w USA. Amerykańskie giełdy są nieczynne i mimo, że światowe rynki działają praktycznie nieprzerwanie od poniedziałku do piątku, to brak graczy z USA jest odczuwalny. Na ropie już kilka godzin się utrzymuje trend boczny na poziomie około 50,5$. Złoto nieco lepiej, ale myślę, że porannego szczytu na poziomie 1 357,23$ już nie przebije. W pierwszej chwili nie chciałem za bardzo inwestować, stwierdzając, że to spore ryzyko, w końcu jednak sięgnąłem po 3,1 kilograma złota czyli jeden lot. Jako, że wahania są niskie, nie nastawiałem się na zbyt wiele, dlatego gdy tylko wartość kontraktu podskoczyła ponad 1,5% to ustawiłem wspomniany w drugim dniu Trailing Stop no i proszę, oto efekt:

Saldo początkowe
107,77%
lp
towar
otwarcie
loty
zamknięcie
zysk
uwagi
godzina
transakcja
cena
godzina
cena
1
gold
16:04
buy
1351,51
1
16:21
1351,92
1,09%
TS
Saldo rachunku
108,86%
Saldo inwestycji
108,86%
zysk dzienny
6,48%

Jak widać szału nie ma, choć z drugiej strony 1,09% na takim spokojnym dniu jak dzisiaj w zupełności mi wystarczy 🙂 Zwłaszcza, że chwilę później kurs zleciał na 1 349$ za uncję.

Pozostaje mi jeszcze wspomnieć, że na cenę różnych instrumentów, w tym ropy i złota, wpływają ogólnoświatowe informacje. Praktycznie codziennie są publikowane różnego rodzaju raporty, sprawozdania czy statystyki, które wpływają na ceny różnych towarów.

Jeśli chodzi o dzień jutrzejszy to najważniejszym wydarzeniem dla Europy będzie zapewne poranna wypowiedź szefa Bank of England. Myślę, że to będzie spora podstawa dla pomysłu tej instytucji na Brexit. Optymistyczne podejście powinno przełożyć się na wzrosty na ropie, pesymistyczne – na złocie. Nieco wcześniej będą informacje o PMI dla usług z brytyjskiego rynku, gdzie spodziewany jest spadek. Osobiście liczę na niespodziankę i minimalny (0,1-0,3) wzrost – mimo, że dzisiejszy raport dotyczący PMI sektora budowlanego w UK wypadł 4,5 punktu poniżej prognozowanego poziomu 50,5.

No i oczywiście mam nadzieję, że uda mi się na tym trochę zarobić 🙂

 

A tymczasem życzę dobrej nocy i zapraszam do aktywnego śledzenia dziennika tradera 🙂

inwestowanie w złoto kontrakty terminowe złoto złoto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts